3 sonuçtan 1 ile 3 arası
 1. #1
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  35
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart 3. Rasıl Hacar Fotoğraf Etkinliği - Basın Biz


  Haberin Kaynağı ve devamı:
  Siirt Haber Ajansı: www.siirtajans.com [ Fotoğraf etkinliği düzenlendi ]


  Geçen hafta 5. yaşına giren, Siirt'in ilk ve tek organizasyon sitesi www.Siirtliler-Board.net, geleneksel hale getirdiği 3. Rasıl Hacar Fotoğraf etkinliği düzenledi.
  Siirt merkezine 5 dakikalık uzaklıkta bulunan ve buna rağmen Siirt halkının %80'nin bile gidip görmediği bu doğa harika mekana 3. kez grup götüren Siirtliler-Board sitesi yönetici Muhammed Kurt, "Siirt'in gizli kalmış ve tanıtılması gereken güzelliklerini internet vasıtasıyla tanıtmanın yanısıra bu mekanları görmeyenleri bir araya toplayarak tarih kokan bu mekanı yerinde inceleme şansı tanıyoruz. Siirt Yumurta Bayramlarının yıllar öncesinde buralarda kutlandığını ve Baharın gelişi ile birlikte Siirt halkının ailecek toplu halde burada panayırlar düzenlediğini büyüklerimizden duyduk. Yok olan bu gelenek ve göreneğe, biz gençler olarak biraz daha gayret gösterirsek, yeniden tarihi tekerür ettiririz düşüncesindeyiz" dedi.


  Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Rasıl Hacar Fotoğraf Gezisi, Siirt'teki fotoğraf tutkunlarının da bir araya gelmesine vesile oldu. Siirtliler-Board sitesi sayesinde fotoğrafçılığa merak salmış gençler, doyasıya fotoğraf çekmenin zevkini yaşadılar.


  Kuruluşundan bu yana 200'den fazla etkinliğe imza atan Siirtliler-Board sitesi, gençlere yönelik sosyal ve kültürel çalışmaların sivil toplum kuruluşlarınca da desteklenmesi gerektiğine vurgu yaparak, Siirt'in geleceği olan gençlere daha fazla imkan tanınması ve kültürümüzün gelecek nesillere doğru şekilde aktarılması/devam ettirilmesi için başta Siirt Kültür Müdürlüğü olmak üzere, tüm sivil toplum kuruluşlarından destek bekliyor.


  9 Ağustos Pazar günü, akşam serinliğinde yapılan etkinliğe üyeler kendi araçlarıyla katıldılar. 5 araçla gerçekleştirilen etkinliğe 25 kişi katıldı. 2 hafta önce de yine büyük bir kültürel faaliyete imza atan Siirtliler-Board sitesi 55 kişilik ekiple Siirt'in Eruh İlçesi Kuşdalı Köyüne gitmiş; oradaki şelaleleri ve doğal yapıları gezdirmişti.


  Sosyal aktivitelerden yoksun ilimizde gençlerle birlikte faaliyetler yürütmeye devam eden sitenin, Ramazan ayında da faaliyetlerine devam edeceği öğrenildi.

 2. #2
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  35
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart

  RASIL HACAR DA ŞENLİK


  Haber Kaynağı:
  Siirt'te Hrriyet Gazetesi - RASIL HACAR DA ENLK


  1 Ağustos'ta 5 yaşına giren, Siirt'in ilk ve tek organizasyon sitesi www.Siirtliler-Board.net, geçtiğimiz hafta sonu geleneksel hale getirdiği 3. Rasıl Hacar Fotoğraf gezisini düzenledi. Siirt merkezine 5 dakikalık uzaklıkta bulunan ve buna rağmen Siirt halkının %80'nin bile gidip görmediği bu doğa harika mekana 3. kez grup götüren Siirtliler-Board sitesi yönetici Muhammed KURT, "Siirt'in gizli kalmış ve tanıtılması gereken güzelliklerini internet vasıtasıyla tanıtmanın yanısıra bu mekanları görmeyenleri bir araya toplayarak tarih kokan bu mekanı yerinde inceleme şansı tanıyoruz. Siirt Yumurta Bayramlarının yıllar öncesinde buralarda kutlandığını ve Baharın gelişi ile birlikte Siirt halkının ailecek toplu halde burada panayırlar düzenlediğini büyüklerimizden duyduk. Yok olan bu gelenek ve göreneğe, biz gençler olarak biraz daha gayret gösterirsek, yeniden tarihi tekerür ettiririz düşüncesindeyiz" dedi.
  Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Rasıl Hacar Fotoğraf Gezisi, Siirt'teki fotoğraf tutkunlarının da bir araya gelmesine vesile oldu. Siirtliler-Board sitesi sayesinde fotoğrafçılığa merak salmış gençler, doyasıya fotoğraf çekmenin zevkini yaşadılar.  Kuruluşundan bu yana 200'den fazla etkinliğe imza atan Siirtliler-Board sitesi, gençlere yönelik sosyal ve kültürel çalışmaların sivil toplum kuruluşlarınca da desteklenmesi gerektiğine vurgu yaparak, Siirt'in geleceği olan gençlere daha fazla imkan tanınması ve kültürümüzün gelecek nesillere doğru şekilde aktarılması/devam ettirilmesi için başta Siirt Kültür Müdürlüğü olmak üzere, tüm Sivil Toplum Kuruluşlarından destek bekliyor.  9 Ağustos Pazar günü, akşam serinliğinde yapılan etkinliğe üyeler kendi araçlarıyla katıldılar. 5 araçla gerçekleştirilen etkinliğe 25 kişi katıldı. 2 hafta önce de yine büyük bir kültürel faaliyete imza atan Siirtliler-Board sitesi 55 kişilik ekiple Siirt'in Eruh İlçesi Kuşdalı Köyüne gitmiş; oradaki şelaleleri ve doğal yapıları gezdirmişti.  Sosyal aktivitelerden yoksun ilimizde gençlerle birlikte faaliyetler yürütmeye devam eden sitenin, Ramazan ayında da faaliyetlerine devam edeceği öğrenildi.

 3. #3
  V-I-P Array
  Üyelik tarihi
  03.02.2007
  Yer
  Siirt
  Yaş
  32
  Mesajlar
  883
  Tecrübe Puanı
  31

  Standart

  Organizasyonu düzenleyen ve bizimle geziye katılan arkadaşlara teşekkürler
  eski nick: Dj_pisune


 

Benzer Konular

 1. iyi fotoğraf çekmenin püf noktaları
  By DeRBeDeR in forum SB FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 29.10.2009, 21:54
 2. Profesyonel Fotoğraf Çekme Teknikleri ve Kısa Notlar
  By nesta_34 in forum SB FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 19.05.2009, 10:15
 3. Bilgisayarla İle İlgili 180 Soru Ve Cevap ** Mutlaka Okuyun **
  By nesta_34 in forum İNTERNET ve GÜVENLİK
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 15.04.2009, 15:15
 4. Fotoğraf Çekmenin Püf NoktaLarı
  By DeRBeDeR in forum SB FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 03.11.2008, 17:17
 5. Rasıl hacar (taş başı)
  By DeRBeDeR in forum SİİRT - GENEL BÖLÜM
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 07.11.2007, 16:16

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •