1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Forum Demirbaşı Array
  Üyelik tarihi
  18.06.2007
  Yer
  Anasının Dizinin Dibinden :=)
  Yaş
  34
  Mesajlar
  10.932
  Tecrübe Puanı
  232

  Standart Ben bir çocuğum unutmayın
  --Sürekli bir büyüme ve değişme içindeyim. Sizin Çocuğunuz olsam da sizden ayrı bir kişilik geliştiriyorum. Beni tanımaya ve anlamaya çalışın.

  --- Deneme ile öğrenirim. Oyunda, arkadaşlıkta ve uğraşlarımda bana özgürlük tanıyın. Beni her yerde, her zaman koruyup kollamayın. Davranışlarımın sonuçlarını kendim görürsem daha iyi öğrenirim. Bırakın kendi işimi kendim göreyim.

  ---Büyümeyi çok istiyorsam da ara sıra yaşımdan küçük davranmaktan kendimi alamıyorum. Bunu önemsemeyin ama beni de şımartmayın. Hep çocuk kalmak isterim sonra. Bana yerli yersiz söz vermeyin. Siz sözünüzü tutmayınca güvenim size olan azalıyor.

  ---Bana kesin ve kararlı davranmaktan çekinmeyin. Yoldan saptığımı görünce beni sınırlayın. Koyduğunuz kurallar ve yasakların hepsini beğendiğimi söyleyemem. Ancak hiç kısıtlanmayınca da ne yapacağımı şaşırıyorum.

  ---Öğütlerinizden çok davranışlarınızdan etkilendiğimi unutmayın. Beni eğitirken ara sıra yanlışlar yapabilirsiniz. Bunları çabuk unuturum. Ancak birbirinize saygı ve sevginizin azaldığını görmek beni yaralar ve sürekli tedirgin eder.

  ---Çok konuşup çok bağırmayın. Yüksek sesle söylenilenleri pek duymam. Yumuşak ve kesin sözler bende daha iyi iz bırakır.”Ben senin yaşandayken” diye başlayan sözleri hep kulak ardı ederim.

  ---Bana yanılma payı bırakın. Beni korkutup sindirerek, suçluluk duygusu aşılayarak usandırmaya çalışmayın. Yaramazlıklarım için beni kötü çocukmuşum gibi yargılamayın.

  ---Yanlış davranışlarım üzerinde durup onları düzeltin. Ceza vermeden önce beni dinleyin. Suçumu aşmadığı sürece cezama katlanabilirim.

  ---Beni dinleyin öğrenmeye en yakın olduğum zamanlar, soru sorduğum anlardır. Açıklamalarınız kısa ve özlü olsun. Beni yeteneklerimi aşan işlere zorlamayın.

  ----Benden yaşımın üstünde olgunluk beklemeyin.Bütün kuralları birden öğretmeye kalkışmayın; bana süre tanıyın.Beni köşeye sıkıştırmayın; sonra yalana sığınmak zorunda kalabilirim.

  ---Bana haksızlık ettiğinizi anlayınca açıklamaktan çekinmeyin.Özür dileyişiniz size olan sevgimi azaltmaz; tersine beni size daha çok yaklaştırır.Bana kendinizi yanılmaz ve erişilmez göstermeye çabalamayın, yanıldığınızı görünce üzüntüm büyük olur.

  ---Benden örnek çocuk olmamı istemezseniz ben de sizden kusursuz anne baba olmanızı beklemem. Sevecen ve anlayışlı olmanız bana yeter.

  Takdir Ediliyorsanız Değil, Taklit Ediliyorsanız Başarmışsınız Demektir.
  Hayat öyle oyunlar oynuyor ki, nereye tutunsam düşüyorum.
  Tam da palyaçonun dediği gibi: "ağlayamadığımdan gülüyorum."
  Paul Auster


 

Benzer Konular

 1. Allah'a Dua Etmeyi Unutmayın
  By HaNıM aGa in forum AYET - HADİS - TEVHİD - TECVİD - KIRAAT
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 19.07.2009, 22:55
 2. Ya ben çocuğum ya da şair haklı
  By ''ARAZ'' in forum DERİN DUYGULAR
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 19.12.2008, 22:48
 3. Say Ki Küçük Bir Çocuğum
  By BarıSH in forum DERİN DUYGULAR
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 14.04.2007, 16:15
 4. Sen Çocuğum
  By SeRaP in forum ŞİİR - EDEBİYAT - MAKALE
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 23.02.2007, 01:26

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •