7 sonuçtan 1 ile 7 arası
 1. #1
  V-I-P Array
  Üyelik tarihi
  29.12.2005
  Yer
  Siirt, Turkey
  Mesajlar
  8.570
  Tecrübe Puanı
  190

  Standart Saqopa Kajmer Fan CLup

  Sagopa Kajmer

  Sagopa Kajmer (d. 1978, Samsun) DJ, prodüktör, turntablist ve rap müzik sanatçısı.

  Biyografi

  Asıl adı Yunus Özyavuz olan Sagopa Kajmer, müzik yaşantısına kişisel meraklarının ardından Samsun'da yerel bir radyoda djlik yaparak başladı.Bu sırada RAPPER M.C (Rapper Mic Check) müstear ismini kullandı. Öğrenim hayatında 1997'de İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü kazanması dolayısıyla İstanbul'a geldi. İstanbul'a gelişinden bir yıl sonra 1998'de yeraltı rap dünyasında halen varlığını sürdüren bir oluşum olan Kuvvetmira'yı kurdu. 1999'da "Silahsız Kuvvet" mahlasıyla Yeraltı Operasyonu isimli toplama (compilation) albümünde yer aldı. 2001 ve 2002'de "Silahsız Kuvvet" mahlasıyla peşpeşe "Sözlerim Silahım" ve "İhtiyar Heyeti" isimli 2 albüm çıkardı.
  Sagopa Kajmer, TRT 2 canlı yayında.
  Sagopa Kajmer, TRT 2 canlı yayında.
  Konu başlıkları
  [gizle]  Sagopa Kajmer'in doğuşu

  Sagopa(Yunus)uğraşlarının sonucunda iyi bir rapçi olmuştur.Özyavuz, 'Sagopa Kajmer' stilini oluşturdu. Silahsız Kuvvet üzerine bir süre suskunluğunu koruyan Özyavuz artık Silahsız Kuvvet'in tarihe karıştığı duyurdu. Yine aynı yıl içerisinde yeni mahlasının adını taşıyan Sagopa Kajmer albümünü çıkardı. Bu albümden sonra 2. albümü olan 10 Kurşun'u çıkardı. Çalışmalarında çok yönlülüğüyle dikkat çeken Özyavuz bunu bir şarkısında '...Bir yatakta 3 kişi yatarız. 1 Silahsız Kuvvet 2 Mic Check 3 Sagopa Kajmer...' şeklinde dile getiriyor. Silahsız Kuvveti tarihe gömmesinin ardından bu sayı 2'ye düşmüştü. Dj olarak Mic Check mahlasını kullanan Özyavuz, Türkiye'de turntablizm akımını başlatmıştır. Yine 2002 yılında Cezanın 'Med Cezir' albümündeki prodüksiyonuyla adından söz ettirdi.evet bu doğru

  =Pesimist stil= karamsar stil 2004'te çıkardığı 'Bir Pesimistin Göz Yaşları' isimli albümüyle yepyeni bir tarzın öncüsü oldu. Daha öncesinde "10 Kurşun" albümünde pesimist stilden izler vardı ancak pesimist stilin doğuşunun 3. albümüyle kabul edilmesi daha doğru olacaktır. Pesimistin Türkçe karşılığı karamsardır. Daha önceki 2 albümde sokak/battle tarzına ağırlık veren Sagopa Kajmer 3. albümde karamsar bir havada hayatı ele alıyor, savaş ve insanlık üzerine şarkılar yapıyor.

  DJ'lik yönü

  Mic Check 2004'te Cezanın Nefretteki grup arkadaşı Dr Fuchs'un 'Huzur N Darem' albümünün prodüktörlüğünü yaptı. DJ'lik yönüyle kendini her zaman geliştiren Özyavuz 'Turntablizm' denilen olayın Türkiye'deki öncüsü olarak kabul edilir. Ayrıca Özyavuz Türkiye'nin köklü radyolarında DJ'lik ve müzik direktörlüğü yaptı. Türkiye'nin en iyi beatmakerı olarak da bilinir.

  Ünlü olması

  Bir yandan dj'lik diğer yandan sanatçı olarak sürekli çalışmalarını sürdüren Sagopa Kajmer 2004'te Türkiyenin en çok izlenen filmlerinden olan G.O.R.A'ya müzikler ve soundtrackler hazırladı. 'Al Birde Burdan Yak' isimli parçasına video klip çekildi. Bu gelişme Sagopa Kajmeri tarzının dışındaki dinleyici kitlesine ulaştırdı. Türkiyede birçok insan Sagopa Kajmeri bu kelime ile tanıdı. 2005'te Koleranın 'Karantina Embriyo' albümünün prodüktörlüğünü yapan Sagopa Kajmer yine aynı yılda İrem Recordstan çıkardığı 'Romantizma' isimli albümüyle kariyerinin zirvesine ulaşmıştır. Bu albümün ilk video klibi olan 'Vasiyet' Kral Tv'de 2005 yılının 'en iyi klip' ödülüne layık görülmüştür.2007 yılında Kolerayla düet albümleri olan İkimiz Anlatan Birşey'i dinleyicileriyle buluşturdu,çift cdlik özel koleksyon basımı büyük ilgi gördü.


  Melankolia Müzik

  2006da Sagopa Kajmer ve eşi Kolera(Esen Özyavuz) birlikte Melankolia Müzik isimli müzik şirketini kurdular. Bu ikili ve Kuvvetmirada yer alan diğer rap müzik yapanlar Melankolia müziğin ilk albümü 'Kafile'yi çıkardılar. Albümün prodüktörlüğü yine Sagopa Kajmer'e aittir.

  İsminin kökeni

  Sagopa Kajmer'in üniversite yıllarında okuduğu bir makalede şöyle bir hikaye geçer: "Bir bilim adamı Mısır'daki piramitlerin sırrını çözmeye çalışır, bu arada Sagopa adlı piramidin içine girenin canlı çıkamadığını öğrenir ve piramidin sırrını çözmeye çalışır. Piramidin en son odasına gelip duvara adını kazır. Bu bilim adamının adı Kajmer olduğu için duvara "Sagopa Kajmer" yazar ve bu piramidin içinde hava akımından dolayı can verir."

  Sagopa Kajmer Müziği

  Dream TV'deki reportoja göre, Kajmer kendisini Turkiye'de var olan hip hop dünyasından soyutladığını açıkladı. Aslında Kajmer Batı dünyasınından etkilenen Türk hiphopçulara fazla iyimser bakmıyor. Kajmer, kendi stilini oluşturmak için elinden geleni yapıyor ve bununda şarkılarında görebiliriz. Öncelikle, Kajmer'in şarkı sözleri politik ve pessimist olgularla beslenmiştir - çoğu şarkılarında bunları görebiliriz. Bundan da öte, Kajmer 'Cümle Mühendisi' olmayı başarmış çünkü rap yaparken keskin edebi dili yansıtmayı elde etmiştir. Çoğu şarkısıda didaktik nitelikler içerir ('Bebeğim Öldü, Vasiyet, Stilo, Pessimist EP 3, vs.) Görülen o ki, Kajmer sıradan rap yapmamaya çalışıyor. Her zaman sıradışı, esrarengiz, sanatsal ve politik konuları içeren lirikleri kendisini bir şekilde bir gün yıldız yapacaktır. Bazen de şarkıları dışlanmış, fakir, ezilmiş ve hayatta acı çekmiş insanların üzerine kurulmuştur. Dolayısıyla, Kajmer'i dinlerken belkide Dostoyevsky'i veya Nietzsche'yi okumaya gerek kalmıyor çünkü bu yazarların fikirlerini rap'e döken ilk sanatçı şüphesiz Yunus Özyavuz'dur.

  EPler

  * Pesimist Ep 1
  * Pesimist Ep 2
  * Pesimist Ep 3
  * Disstortion Ep
  * Pesimist Ep 4
  * Kuvvetmira Megamix-Tape Radio Mic Beatz'de albüm kutlaması yapılırken canlı olarak doldurulmuş olan sadece internet üzerinden indirilen 62 dk. albüm.

  Prodüksiyon

  * Silahsız Kuvvet - İhtiyar Heyeti
  * Silahsız Kuvvet - Sözlerim Silahım
  * Sagopa Kajmer - Sagopa Kajmer
  * Ceza - Med Cezir
  * Sagopa Kajmer - Bir Pesimistin Gözyaşları
  * Dr Fuchs - Huzur N Darem
  * Sagopa Kajmer - Gora Soundtrack
  * Kolera - Karantina Embryo
  * Sagopa Kajmer - Romantizma
  * Kuvvetmira - Kafile
  * Abluka Alarm - Ahenk
  * Sagopa Kajmer & Kolera - İkimizi Anlatan Bir Şey

  Albümler

  * Sözlerim Silahım (2001)
  * İhtiyar Heyeti (2002)
  * Sagopa Kajmer (2002)
  * 10 Kurşun (2002)
  * Bir Pesimistin Gözyaşları (2003)
  * Romantizma (2005)
  * Kafile (2006)
  * İkimizi Anlatan Bir Şey (2007)
  * Kötü İnsanları Tanıma Senesi (2008)

  Saqopa Kajmer Fun Clup Üyeleri Bu Bölümde toplanacaktır ArkadaşLar..
  'JaNeM

  O kadar yoruldum ki artık hiçbir şeye şaşırmıyorum.. Ve
  umrumda değil hiçkimse, Ne halim varsa görmekle meşgulüm..

 2. #2
  PRENSES Array
  Üyelik tarihi
  27.02.2009
  Yer
  ?CeNNeT'eN! NeReYe:? CeHeNNeM'e...!
  Mesajlar
  1.028
  Tecrübe Puanı
  32

  Standart Buda fotograflar

 3. #3


  Yusuf İLÇİN
  Array
  Üyelik tarihi
  21.01.2008
  Yer
  Bulgaria
  Mesajlar
  10.996
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  benım takıntım oldu son zamanlrda bu sago dinliye dinliye daha fazla sevdim keratayı

 4. #4
  PRENSES Array
  Üyelik tarihi
  27.02.2009
  Yer
  ?CeNNeT'eN! NeReYe:? CeHeNNeM'e...!
  Mesajlar
  1.028
  Tecrübe Puanı
  32

  Standart

  AİnEn BeNDe Son ZaMaNLaRda BÜyÜk bİR TaKInTı OLdU KeNdİsİ...
  BuTÜn PaRÇaLaRı Bİr BİrİnDen SÜPER...

 5. #5
  Çavuş Array
  Üyelik tarihi
  04.04.2009
  Yer
  AmeD
  Yaş
  34
  Mesajlar
  30
  Tecrübe Puanı
  12

  Standart

  gerçek rap sanatcısı saol arkadaşım bu güzel bilgi ve paylaşım için

 6. #6
  PRENSES Array
  Üyelik tarihi
  16.02.2009
  Yer
  ((KuRTaLaN))
  Mesajlar
  3.122
  Tecrübe Puanı
  74

  Standart

  her nekdar bagımlısı deilsemde arada dinledim parçaları var güzel.
  (Y@L@Ncı ^^^kraL^^)

 7. #7

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  40
  Mesajlar
  13.496
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart


  sagopa kajmer


 

Benzer Konular

 1. sagopa kajmer temaları...
  By ((HeZzAL)) in forum GSM TEMA - DUVAR KAĞIDI
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 16.03.2009, 15:56

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •