6 sonuçtan 1 ile 6 arası
 1. #1
  Super Moderator Array
  Üyelik tarihi
  28.07.2007
  Mesajlar
  1.311
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Photoshop Logo - Amblem Örnekleri

  Bir logo veya amblem hazırlanırken vektör tabanlı bir programda hazırlanmasının büyük yararı vardır ama logo veya amblemin nasıl bir şey olmasına karar verirken photoshop kullanmak gayet faydalı. Daha sonra beğendiğiniz logo veya amblemi vektör tabanlı bir programa taşıyıp tekrar düzenlemek işin kolay kısmı oluyor.


 2. #2
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  25.06.2007
  Yaş
  35
  Mesajlar
  564
  Tecrübe Puanı
  25

  Standart

  karede görülen çalışmalarda size ait olsa gerek...
  İyi bir anlatım.. siz bu siteye ve gençlere lazımsınız hocam..
  Daha sizden çok faydalanacaz..

 3. #3
  Super Moderator Array
  Üyelik tarihi
  28.07.2007
  Mesajlar
  1.311
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart


 4. #4
  Super Moderator Array
  Üyelik tarihi
  28.07.2007
  Mesajlar
  1.311
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart


 5. #5

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  40
  Mesajlar
  13.496
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  Kont, dostum, devamını bekliyoruz...

 6. #6

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  40
  Mesajlar
  13.496
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  En İyi Logo Adıyaman'da

  Yapılan bir araştırmaya göre en iyi üniversite amblemi Adıyaman Üniversitesi'nin ki seçildi.

  Üniversitenin web sitesi, Türkiye’deki 93 kamu üniversitesinin web sitesi arasında işlevsellik, sayfa düzeni, içerik, orijinallik ve profesyonellik ölçütlerinin göz önüne alındığı bir araştırmada en iyi seçildi.


  Uşak Üniversitesi’nden Makbule TEBERİK ve Engin EGEDEMİR ile Mega Eğitim Danışmanlık Şirketinden Mehmet AKSÜT tarafından yapılan “Üniversite Web Sitelerinin Karşılaştırmalı Olarak Değerlendirilmesi” araştırmasında Üniversitemiz web sitesi 93 kamu üniversitesinin web sitesi arasında en başarılı site bulundu. Aynı araştırmada Üniversitemizin ambleminin öyküsü ise İstanbul, Ankara ve ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) gibi üniversitelerin amblemlerinden daha etkili olduğu belirlendi.


  Türkiye’deki 93 kamu üniversitesinden ilk kurulan 5 üniversite ile son kurulan 5 üniversitenin örnekleme alınarak yapılan araştırmada Uşak Üniversitesi öğrencisi olan 10 kişilik bir grup tarafından tarama yöntemi kullanıldı. Üniversitelerin web sitelerinin tarandığı araştırmada değerlendirme ölçütü olarak da web sitelerinin işlevselliği, sayfa düzeni, içeriği, orijinalliği ve profesyonelliği dikkate alındı.


  “Üniversite Web Sitlerinin Karşılaştırmalı Olarak Değerlendirilmesi” araştırmasında Türkiye’de ilk kurulan 5 üniversiteden İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi ile son kurulan Adıyaman Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Mardin Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi’nin web siteleri karşılaştırıldı.


  Araştırmanın sonucuna göre Adıyaman Üniversitesi web sitesi son kurulan 5 üniversite ile ilk kurulan 5 kamu üniversitesi arasında 59 puan alarak birinci seçildi.


  Ankara Üniversitesi web sitesi ise 53 puan alarak ilk kurulan üniversiteler arasında birinci seçildiği araştırmada ayrıca üniversitelerin amblemlerinin öyküleri de değerlendirildi.


  Bu yıl Harran Üniversitesi’nde düzenlenen 11. Akademik Bilişim Konferansı’nda “Üniversite Web Sitelerinin Karşılaştırmalı Olarak Değerlendirilmesi” sunumu gerçekleştiren Mega Eğitim Danışmanlık Şirketinden Mehmet AKSÜT, üniversitelerin bilimsel etkinliklerinin yanında tanıtımlarının da önemli olduğunu belirterek, üniversitelerin web sitelerinin bu noktada çok önemli bir işleve sahip olduğunu söyledi.


  Araştırma hakkında bilgi veren Mehmet AKSÜT, araştırma ile 93 kamu üniversitesinin web sitesinin karşılaştırdıklarını, değerlendirme ölçütlerinin de web sitelerin işlevselliği, sayfa düzeni, içeriği, orijinalliği ve profesyonelliği dolduğunu söyledi. AKSÜT, 10 kişilik üniversite öğrencisinin katıldığı araştırmada belli bir süre siteleri tarayarak elde edilen sonuca ulaştıklarını kaydetti.


  Araştırmanın objektif kriterlere göre yapıldığını da kaydeden Mehmet AKSÜT yeni kurulduğu halde Türkiye’nin köklü üniversitelerini geride bırakan Adıyaman Üniversitesini tebrik ettiğini ifade ederek, “Web siteleri üniversitelerin dışarıya açılan pencerelerdir. Adıyaman Üniversitesi web sitesinin fonksiyonun ne olacağını bilmiş ve bunu yansıtmış. Gözde bilinen üniversitelerden daha doyurucu ve itinayla hazırlanmış. Bu gerçekten beni mutlu etti” şeklinde konuştu.


  Üniversitemiz Amblemi Öyküsü İle Köklü Üniversiteleri Geride Bıraktı

  Aynı araştırmada üniversitelerin amblemlerini de karşılaştırdıklarını açıklayan Mehmet AKSÜT, Adıyaman Üniversitesi ambleminin öyküsü ile diğer üniversitelerden daha etkili olduğunu gördüklerini de belirtti.

  AKSÜT; “Web sitelerinin etkileme gücünü artırmak için semboller ve amblemler çok etkilidir. Bu bakımdan da Adıyaman Üniversitesi amblemi daha etkili bir ifade sunuyor. Amblemi de sadece bir şey düşünerek oluşturulmuş bir şey değil. İçinde çok şey barındırıyor. Hem Adıyaman’ı hem Nemrut Dağı’nı, güneşin doğuşunu, bilimi, aşkı ve aydınlığı temsil ediyor” dedi.
 

Benzer Konular

 1. 12 Adet Video lu Anlatım Photoshop Dersi
  By nesta_34 in forum PHOTOSHOP DERSLERİ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 19.06.2009, 09:22
 2. SUPER BRUSHES(FIRÇALAR)-100 LERCE.Bakmayan pişman oLur..
  By EtTe_056 in forum GRAFiK - PHOTOSHOP - 3D
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 29.10.2008, 20:28
 3. SUPER BRUSHES(FIRÇALAR)-100 LERCE.Bakmayan pişman oLur xD
  By EtTe_056 in forum GRAFiK - PHOTOSHOP - 3D
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 19.10.2008, 13:32
 4. PhotoShop kısa komutlar
  By EtTe_056 in forum PHOTOSHOP DERSLERİ
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 18.10.2008, 21:11
 5. LOGO ve AMBLEM ne demek?
  By RoHaN in forum GRAFiK - PHOTOSHOP - 3D
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 29.08.2007, 07:52

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •