2 sonuçtan 1 ile 2 arası
 1. #1
  PRENSES Array
  Üyelik tarihi
  27.11.2008
  Mesajlar
  2.468
  Tecrübe Puanı
  66

  Standart Siyonistler Mescid-i Aksa’ya Girdi

  130 Yahudi, bugün sabah saatlerinde çok sayıda polisin korumasında el Meğaribe kapısından geçerek Mescid-i Aksa`nın avlusuna girdiler..
  Hahamların 5 ayrı grup halinde Mescid-i Aksa’nın avlusuna girdikleri, ayin yaptıkları, Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştıkları gözlemlendi.

  Mescid-i Aksa’nın muhafızları ise İsrail polislerinin kendilerini tutuklamalarından endişe ettikleri için Yahudileri uzaktan takip etmekle yetindiler. Bilindiği üzere İsrail polisi, Mescid-i Aksa’ya giren Yahudileri engelleyen muhafızlara 1 ay ya da daha fazla süreyle Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası vermektedir.

  Önceki akşam İsrail polisleri El Kıbli Mescid-i’nin üzerine çıkarak, Filistin bayrağını ve Filistinlilerin bayramını kutlayan pankartları indirmişlerdi.

  Yahudilerin Mescid-i Aksa`ya girmesi üzerine açıklama yapan Hamas, butür baskınlara şiddetli tepki gösterek Mescid-i Aksa`nın savunulmasını için acilen harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

  Hamas yaptığı açıklamda “Bu tür baskınlar, İsrail`le başlayan doğrudan müzakereler sonra gerçekleşti. Bu da göstermektedir ki Oslo ekibi sadece kendisini temsil etmektedir. Düşmanın çıkarlarını korumak için alınan kararlar hiçkimseyi bağlamamaktadır. Müzakere kararı Filistin halkının nabzını yansıtmamaktadır” dedi.

  Hamas açıklamasına şöyle devam etti: “Bugünkü baskın düşmanla yapılan müzakerelere ya da güvenlik işbirliğine güvenenlere atılmış bir tokattır. Baskın, doğrudan ya da dolaylı tüm müzakerelerin işlenen suçların üstünü örtbas etme işlevi görmektedir.” Dedi..

  Hamas, Kudüs ve Batı Şeria`daki müslümanlara:her türlü yöntemle Mescid-i Aksa`yı savunmaları çağrısında bulundu.. Hamas “Kanımız ve canımız, Mescid-i Aksa`ya feda olsun. Düşmanın, Mescid-i Aksa`ya karşı daha fazla suç işlemesine müsaade etmeyeceğiz. Elimizdeki tüm yolları kullanacağız” dedi.

  Uyanış Haber

 2. #2

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  40
  Mesajlar
  13.495
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  Üzücü bir haber. Zalimlerin zulmü bir gün mutlaka sona erecektir.


 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •