1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  PRENSES Array
  Üyelik tarihi
  27.11.2008
  Mesajlar
  2.468
  Tecrübe Puanı
  66

  Standart Dağıstan, Genç Alim Halid Ebu Usame Şehid (İnsh'Allah) Oldu  Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla… hamd, alemlerin rabbi olan Allah’a; salat ve selam, Er-Rasul Muhammed (s.a.s.)’e, O’nun ehli beytine, ashabına ve kıyamet gününe kadar O’nun yolunu izleyen tüm müslümanların üzerine olsun!

  Gerçekten bizim için büyük üzüntü, Allah'ın askeri genç alim Halid Ebu Usame'den ayrılmak. Kalbimiz üzgün gözlerimiz yaşlı ama Yüce Allah'ın (c.c) izniyle "Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah'a aidiz ve şüphesiz O'na döneceğiz"

  Halid Ebu Usame anavatanını korumak ve Allah'ın adını Kafkasya'da yüceltmek çalışan gayretli bir Mücahid idi. İnançları uğruna Allah'ın izni ile şehid (insh'Allah) oldu. Şehadet derecesini aldı.

  Peygamber efendimiz (s.a.v)'in gösterdiği yolda, şehid ve salih kimselerin peşinden o Allah'ın (c.c) huzuruna gitti. Yüce Allah (c.c) kardeşimizin şehadetini insh'Allah kabul etsin. O'nu salih kimselerden eylesin,Peygamber efendimiz ve senden önceki şehidlere cennette komşu eylesin, Amin!

  ShamilOnline.org


 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •