1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  PRENSES Array
  Üyelik tarihi
  29.04.2006
  Mesajlar
  3.780
  Tecrübe Puanı
  90

  Standart Özgürlüklerimizi Düzenleyen Gizli Yasa

  Özgürlüklerimizi Düzenleyen Gizli Yasa

  İnternet, sınırların olmadığı, dilediğimiz yerlere gidip rahatça gezebildiğimiz, kimsenin hesap sormadığı ve bize özel karakterimizle dolaştığımız sanal bir dünya. Bazıları buna iletişim aracı, bazılarıda bilişim ağı diyor. Biz interneti sanal alem olarak tanımlıyor ve bahsi geçen tüm tanımları kapsayan yeni bir yaşam biçimi olduğunu savunuyoruz.

  Sanalda olsa koca bir dünya internet ve iyi yönleri olduğu gibi kötü yönleri, karanlık sokakları, hırsızları ve suç işleyenleri de mutlaka var. Dünya var olduğundan beri, iyiler ile kötülerin savaşlarına sahne olmuştur. Tüm savaşlar sonunda bir düzen kurulur ve o düzeni sürekli kılmak için kurallar getirilir. Bizde şimdi internetin kötülüklerine karşı başlatmış olduğumuz savaşın sonlarına geldik ve kurallarımızı koyuyoruz. Kurallarımızın adı Bilişim Suçları Hakkında Kanun Tasarısı.

  Aslında Bilişim Suçları ile ilgili hükümlere Türk Ceza Kanununun 3 maddesinde yer verilmiş. Bu 3 maddenin yeterli olmadığı, bazı eksiklerinin bulunduğu herkesin kabul ettiği bir gerçek. Ancak bu eksiklikleri gidermek yerine, TCK’daki hükümleri tamamen kaldırarak, yerine yepyeni bir kanun hazırlanması fikri sorgulanmalıdır. Hazırlık çalışmalarına baktığımızda süreç başından sonuna kadar yanlışlarla doludur. Bunu anlayabilmek için hazırlanan 34 maddelik kanun taslağının hazırlanış sürecinden şuan karşımıza geldiği ana kadar geçen sürecin tamamı tartışılmalıdır.

  Bir tarafta Adalet Bakanlığı Kanunlar Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı “Bilişim Ağı Hizmetlerinin Düzenlenmesi ve Bilişim Suçları Hakkında Kanun Tasarısı” taslağı diğer yanda Ulaştıma Bakanlığınca hazırlanan “Elektronik Ortamda İşlenen Suçların Önlenmesine Dair Kanun ile 2937 sayılı Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” taslağı. Bu iki kanun tasarısının aynı dönemde hazırlanması ve birbirleri ile ilgili konuları içermesi kamuoyunda sanki bir komisyon var ve bir yasa hazırlanıyor düşüncesini oluşturdu. Hatta bırakın kamuoyunu bu işin içinde olanlar bile tam olarak ne olduğunu anlayamadı. Bir tarafta yürütülen farklı çalışmalar diğer taraftan gelen ilginç öneriler hep aynı yerden geliyormuş gibi algılandı. Basının yanlış yönlendirmeside bu durumun oluşmasında etkili oldu. Herkesin kısaca “Bilişim Yasası” olarak özetlediği tasarıda komisyon üyeleri dahi birbirlerinden habersiz kamuoyundan gelen sorulara açıklayıcı ve net cevaplar veremedi. Sonunda komisyon gizlilik kararı aldı.

  İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Elde kalan son taslak üzerine konuşabiliyorduk sadece ve zaman geçip 34 madde Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderildiğinde öğrendik ki herşey sil baştan yapılmıştı. Tarafların yeterli oranda temsil edilmediği ve herkesten saklanan “Özgürlüklerimizi Düzenleyen bu Gizli Yasa” hepimize hayırlı olsun.
  ♥ Beni Yormayın!-->çok üŞeNGeCiM..
  ♥ Bana yaLan söyLemeyin!-->Nefret Ederim!
  ♥ Bana Bi$ey sOrmayın!-->BiLeMeM!
  ♥ GüLMeyiN -->ßen CidDiyim
  ♥ iÇeLim Demeyin! -->KuLLanmıyorum !
  ♥ GideLim deMeYiN -->GeLeMeM!.
  ♥ Dalga geçMeYiN.-->SeVMeM!..
  ♥ Derdin mi var? -->DinLeRiM .
  ♥ Çok mu zOr -->UğRasıRıM!
  ♥ Bana aŞıK oLmaYıN! --> Ben ZaTeN AşıĞıM........

  LaF SoKMaYa KaLKıŞMa KaPaK oLuRSuN,
  UgRaŞMa eTiKeT oLuRSuN,
  YaVŞaMa KöPeK oLuRSuN,
  İnSaN oL BeLKi YaNıMDa YeR BuLuRSuN....!!!


 

Benzer Konular

 1. Gizli Cep Telefonu Kodları
  By nesta_34 in forum GSM PROGRAMLARI
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 09.04.2009, 10:51
 2. Klavye’de Gizli Tuşlar
  By EtTe_056 in forum WINDOWS - LINUX - VISTA - XP
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 29.03.2009, 20:11
 3. Dikkat :Gizli Kalp Hastası Olabilirisiniz...
  By ''SeFa'' in forum SAĞLIK OCAĞI
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 03.10.2007, 09:37
 4. gizli aşık
  By VoT56 in forum ŞİİR - EDEBİYAT - MAKALE
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 10.07.2007, 00:22

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •