1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  07.06.2009
  Mesajlar
  854
  Tecrübe Puanı
  29

  Arrow Bakanlıktan ücretsiz-kimliksiz AIDS testi

  Bakanlıktan ücretsiz-kimliksiz AIDS testi

  Sağlık Bakanlığı dört ilde 14 merkezde isim sormadan ücretsiz AIDS testi yapmaya başladı. Merkeze gelenlere danışmanlık da sağlanıyor

  Sağlık Bakanlığı'nın Küresel Fon'la imzaladığı hibe anlaşması çerçevesinde, HIV/AIDS Önleme ve Destek Programı başladı. Bu kapsamda dört ilde 14 merkezde gönüllü danışmanlık hizmeti verilmeye başlandı. Merkezlere başvuranlar isim vermeden, ücretsiz AIDS testi yaptırabilecek.
  Ankara, İstanbul, İzmir ve Trabzon'daki merkezlerinde danışman olarak hekim, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve hemşireler görevlendirildi. Projeyle kurulan merkezler şunlar:

  Ankara: Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Etlik Polikliniği, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Semt Polikliniği, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiliyoloji Kliniği.

  İstanbul: Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi E Blok Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği, Deri ve Tenasül Hastalıkları Hastanesi, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği, Beşiktaş Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Şişli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü.

  İzmir: Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alsancak Polikliniği, AIDS'le Mücadele Derneği.

  Trabzon: Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi.
  YILLAR MI ? DAHA HIZLI YOKSA BİR KURŞUN MU


 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •