1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
16 sonuçtan 1 ile 10 arası
 1. #1
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart Fotoğraf Yarışması - Ödüllü

  TÜRKİYE FOTOĞRAF SANATÇISI ÖDÜLLERİ YARIŞMASINA SİİRT’TEN DE KATILIM OLACAĞI ÖĞRENİLDİ  Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ptt ve Hürriyet Gazetesi tarafından desteklenen, Türkiye de yapılan yarışmalar arasın da en geniş kapsamlı, en bol ödüllü olacak olan ‘Türkiye Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri’nin gerçekleşecektir...  Ülkemizdeki fotoğraf severlerin çalışmalarını desteklemek, eserlerini bir arada sergilemek, sanat ortamına seviye ve canlılık kazandırmak ve buna bağlı olarak da fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak, uluslar arası platformlarda ülkemizi temsil edebilecek fotoğraf sergileri oluşturmak amacı ile 7 Mayıs da televizyondan canlı yayın ile gerçekleşecek.

  Fotoğraf Sanatçısı denince Türkiye de akla ilk gelen isimlerden oluşan Türkiye Fotoğraf Sanatçısı ödüllerinin ana jürisi çok konuşulacak isimlerden oluştu…

  Türkiye de birçok fotoğraf yarışması yapılıyor fakat ilk kez bu kadar önemli ve renkli isim bir araya geldi. İşte o ana jüri: Jüri Başkanı Ara GÜLER, Arif SAĞ,Ali ŞEN, Serdar BİLGİLİ,Nihat ODABAŞI, Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi dekanı Prof. Güler Ertan, Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Prof. Yusuf Murat Şen ve Kültür Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü uzman Derya Sarar dan oluşuyor.

  Tüm PTT şubelerin den başvuruların yapılacağı Türkiye Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri 21 Nisan da sona eriyor...

  Ödüllü yarışmanın Ön Jüri Başkanı Bülent Doruker, Danışma Kurulu Başkanı Murat Saygı oldu.

  Siirt’ten de başta Fotoğraf Sanatçısı Emin Sadık olmak üzere birçok fotoğraf tutkununun da katılacağı öğrenildi.
  Siirt’i temsilen katılacak olan Fotoğraf Sevdalılarına şimdiden üstün başarılar dileriz. 2. #2
  V-I-P Array
  Üyelik tarihi
  07.02.2008
  Mesajlar
  2.116
  Tecrübe Puanı
  56

  Standart

  Bizim okula da asmışlardı,fotoğrafını çektim afişin bende burda paylaşmak için Emin her zaman ki gibi daha hızlı davranmış Katılacak arkadaşlara başarılar...

  HAYATTA İKİ ŞEYE İNANIRIM... BİR AYNADA GÖRDÜĞÜME BİR DE YUKARI BAKIPTA GÖREMEDİĞİME...

 3. #3
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart

  Yarışmaya katılacak arkadaşlar Eserlerini bir flaş belleğe veya cdye atıp Salı Akşamı Kurt Grafikte görüşelim.
  3 Gün burda olmayacam Salı günü Fotoğraf Sohbetinde görüşürüz.

 4. #4
  [ !!! ] Array
  Üyelik tarihi
  01.01.2010
  Yer
  Siirt / Merkez
  Yaş
  29
  Mesajlar
  1.376
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  Fotoğraflarım Hazır ve Seni Bekleyeceğim...


 5. #5
  Şahin Özbilici Array
  Üyelik tarihi
  25.12.2010
  Yer
  Siirt-(Veleye)
  Mesajlar
  814
  Tecrübe Puanı
  27

  Standart

  Fotoğraf konusunda o kadar deneyimli değilim.Kaldı ki burada fotoğraf üstadlarımız varken bize düşmez.Yarışmaya katılacak olan herkese başarılar diliyorum...

 6. #6
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart

  Pazartesiye kalacak gibi gözüküyor baran Photoshop canımı sıktı...

 7. #7
  [ !!! ] Array
  Üyelik tarihi
  01.01.2010
  Yer
  Siirt / Merkez
  Yaş
  29
  Mesajlar
  1.376
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  Abi Sen Nasıl Uygun Görüyorsan Öyle Yap...


 8. #8

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  41
  Mesajlar
  13.495
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  bu saatte nerdesin Baran Efendi

 9. #9
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart  Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ptt tarafın dan desteklenen ve Türkiye de yapılan yarışmalar arasın da en geniş kapsamlı, en bol ödüllü olacak olan ‘Türkiye Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri’nin tanıtım dvd si ve web sayfası tamamlandı...

  Ülkemizdeki fotoğraf severlerin çalışmalarını desteklemek, eserlerini bir arada sergilemek, sanat ortamına seviye ve canlılık kazandırmak ve buna bağlı olarak da fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak, uluslar arası platformlarda ülkemizi temsil edebilecek fotoğraf sergileri oluşturmak amacı ile 7 mayıs da televizyondan canlı yayın ile gerçekleşecek olan ödül töreninin tanıtım dvd si çekildi. (ektedir)

  işte ödüllü yarışmanın web sayfası: Fotograf Sanatçisi Ödülleri - Giriş Sayfası

  Fotoğraf Sanatçısı denince Türkiye de akla ilk gelen isimlerden oluşan Türkiye Fotoğraf Sanatçısı ödüllerinin ana jürisi çok konuşulacak isimlerden oluştu…

  Türkiye de birçok fotograf yarışması yapılıyor fakat ilk kez bu kadar önemli ve renkli isim biraraya geldi. İşte o ana jüri: Jüri Başkanı Ara GÜLER, Arif SAĞ,Ali ŞEN, Serdar BİLGİLİ,Nihat ODABAŞI,Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi dekanı Prof. Güler Ertan, Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Prof. Yusuf Murat Şen ve Kültür Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü uzman Derya Sarar dan oluşuyor.

  Tüm PTT şubelerin den başvuruların yapılacağı Türkiye Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri 21 Nisan da sona eriyor...

 10. #10
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart

  ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASINDA İDDİALI BİR İSİM: SİİRTLİ EMİN SADIK  Türkiye'de fotoğraf meraklısı ve sevdalısı kişilerin çalışmalarını desteklemek, çektikleri fotoğrafları, son eserlerini bir arada sergilemek, sanat ortamına seviye ve canlılık kazandırmak, buna bağlı olarak da fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak, gerektiğinde uluslararası platformlarda ülkemizi temsil edecek nitelikte fotoğraf sergileri oluşturmak amacıyla, Mind the AD tarafından, “1. Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri” düzenlenecektir.

  Başvuruların 21 Mart 2011 tarihinde başladığı ve son katılım tarihinin 21 Mayıs olduğu “1.Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri” ödül töreni ise 30 Mayıs 2011 olduğu öğrenildi.
  Siirtli fotoğraf tutkunlarının da yoğun ilgi gösterdiği bu yarışmaya Fotoğraf Sanatçısı Emin Sadık’ın da 8 fotoğrafla katılacağı edindiğimiz bilgiler arasında. Amatör ve Profesyonel olmak üzere Doğa, Yaşam, Spor, Moda, Teknoloji, Serbest ve Kültür - Sanat Fotoğraflarının yer aldığı kategorilerden Teknoloji haricinde diğer kategorilerden 1’er fotoğrafla yarışmaya katılan Sadık, eserlerine oldukça güvendiğini ve dereceye gireceklerinden emin olduğunu ifade etti.
  Yarışmaya ilgi duyup katılmak isteyenler için ayrıntı bilgi aşağıda sunulmuştur.
  • Başvurular 21 Mart 2011'de başlayacaktır. Son katılım tarihi: 21 Mayıs 2011'dir
  • Ödül Törenine jüri ve Mind the AD ekibi ile birinci derece yakınlığı bulunanlar katılamayacaktır. Katılımcılarda T.C. Vatandaşı olma zorunluluğu ve 18 yaş sınırı aranmayacaktır.
  • Ödül Törenine katılacak herkes en yakın PTT şubesine giderek Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri'ne katılacaklarını belirtip, başvuru formunu doldurduktan sonra, başvurdukları her bir fotoğraf için 7.5 TL gönderim ücretiyle başvurabilirler.
  • Ödül Törenine gönderilen eserler, bir CD/DVD’de, uzun kenarı en fazla 100 cm, kısa kenarı 70 cm’yi geçmeyecek şekilde 300 dpi çözünürlükte ve JPEG formatında kayıtlı olarak gönderilecektir.
  • CD/DVD’lerin ve katılım formunun üzerine en az 2 (iki) harf 4 (dört) rakamdan oluşan bir rumuz yazılacaktır. Örnek(AS5379).
  • Ödül Törenine başvuracak kişiler ilgi alanlarına göre her kategoriye bir fotoğrafla başvurabilecektir. Başvurulan her fotoğraf farklı CD/DVD’ye çekilecektir, her farklı katılım için yeni bir rumuz yazılarak, yeni başvuru formu doldurup, verilen eser sayısı kadar gönderim yapılacaktır.
  • Her fotoğrafın nerede ve ne zaman çekildiği CD/DVD’deki text dosyasında belirtilecektir.
  • CD/DVD’lerin tarafımızdan belirlenenmiş PTT kargo ile gönderimi sırasında zarar görmemesi için özen gösterilmelidir. Gönderim sırasında doğabilecek zararlardan Mind the AD sorumlu olmayacaktır.
  • Katılımcılar formları eksiksiz olarak doldurup, imzalayarak göndereceklerdir.
  • Ödül törenine eser verecek olan kişiler, kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü yaklaşımı/yorumu kullanmakta serbest olacaktır.
  • Fotoğrafların kayıtlı olduğu CD/DVD ve Katılım Formları tarafımızdan belirtilecek kargo ile gönderilecektir. Mind the AD, postaları aldığına ilişkin teyid göndermeyecektir.
  • Fotoğrafların gönderimi ile alakalı kargo ücretleri yarışmacılar tarafından ödenecektir. Kargoda meydana gelebilecek gecikmelerden Mind the AD sorumlu olmayacaktır.
  • Katılımcı yarışmaya gönderdiği eser/eserlerin kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerini aldığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Eseri ödül alan veya sergilenmeye değer bulunan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan, bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınacaktır.
  Katılımcıların gönderdiği fotoğraflar hiçbir şekilde ticari amaç için kullanılmayacaktır.
  Katılımcıların gönderdiği fotoğraflar, Türkiye tanıtımına katkı sağlamak adına TC Kültür ve Turizm Bakanlığı gibi kurumlar dışında kullanılır ise, ekstra telif fotoğraf sanatçısına ödenecektir.
  Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri televizyondan canlı yayın ile sahiplerini bulacaktır. Yapılacak ödül töreninde profesyonellere heykelcik, amatörlere de kendilerini profesyonel yapacak donanım sağlanacaktır.

  Elinde Fotoğraf Makinesiyle yakaladığı önemli anları deklanşöre basarak öümsüzleştirerek Siirt Fotoğraf Arşivine katkı sunan Siirt’in fotoğraf sanatçısı Emin SADIK’a bu yarışmada ve katılacağı tüm yarışmalarda üstün başarılar dileriz.


 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •