1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  [ !!! ] Array
  Üyelik tarihi
  01.01.2010
  Yer
  Siirt / Merkez
  Yaş
  28
  Mesajlar
  1.377
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Açı Dershanesi´nden, Öğrenci ve Velilere Seminer

  Siirt Açı Dershanesi, tüm öğrenci ve velilere seminer düzenleyerek öğrencilerin sınavlara daha iyi hazırlanması konusunda bilgilendirdi.

  Ankara Merkez Açı Dershanesi'nden gelen Kişisel Gelişim Uzmanı Hüseyin Kazan, sınavlara hazırlıkta öğrencilerin daha iyi bir sonuç elde edebilmesi için öğrenci ve velileri bilgilendirdi.

  Seminer öncesi velilere konuşan Dershane Kurucusu Vahit Kayar, veli görüşmelerinin Perşembe günü saat 16.00 ile 18.00 arasında olduğunu vurgulayarak; "Siirt Açı Dershanesi olarak günde 13 buçuk saat mesai yapıyoruz. Siirt ve Kurtalan Açı Dershaneleri'nde toplam 70 kişi çalışıyor. Bu da 70 ailenin ekmek kapısı oluyor" dedi.

  Milli Eğitim'e bağlı eğitim kurumlarına oranla çok daha büyük kapalı alana da sahip olduklarını vurgulayan Kayar; "Açı dershanesi'nde her sınıfta 20 öğrenci eğitim görüyor. Bu sayı, Milli Eğitim'de 60'ı bulabilmektedir. Bizim gurur duyduğumuz Müdüremiz Sayın Güzide Sevgili, öğrenciler için her türlü çabayı gösteriyor." dedi.

  Daha sonra velilere konuşan Kişisel Gelişim Uzmanı Hüseyin Kazan, veli olmanın dünyanın en zor sanatı olduğunu belirterek; "Üniversitelere hazırlık, uzun süreli bir maratondur. Çağımız çocuklarıyla ilgilenmek gerçekten zor. Çocuklarla iyi ilişkiler kurulması gerekiyor" dedi.

  Öğrencilerle daha önce konuştuğunu belirten Kazan, bu görüşmeler sonucunda onların motivasyonlarının arttığını da vurgulayarak; "Deneme sınavlarında öğrenciler iyi sonuç elde etmediği zaman, veliler öğrencilerini teselli etmelidir. Yapılan deneme sınavlarında "sıfır noktası"na ulaşmak için çalışılmalıdır. Öğrencileriniz ile olumsuz bir şekilde konuşmayın. Özellikle üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencileri hem okul, hem de dershane ile ilgileniyor. Çocuklarınızı günde 20 dk karşınıza alarak yüz yüze konuşun, sohbet edin." dedi.

  Fiziksel ihtiyaçların karşılanmasının üniversite sınavlarının kazanılmasına yeterli olmadığını da dile getiren Kazan; "Çocuklarınızın her türlü ihtiyacını karşılamak onların başarılı olmasını sağlamaz. Bunun yanında çocuklarda güven duygusunun kazanılması, sevgi ve aidiyet bilincinin temellendirilmesi, onların takdir edilmesi ve kendilerini gerçekleştirme inancı sağlanmalıdır." dedi.

  Başarısızlık ve motivasyonsuzluk piramidini de velilere gösteren Kazan, öğrencilerde denetlenebilir düzeyde bir sınav kaygısının olması gerektiğini belirterek; aşırı kaygının zararlı olduğuna dikkat çekti.

  Oldukça verimli geçen seminer sonunda, veliler öğretmenlerden öğrencileri hakkında bilgi aldı.

  HABER: Fecri Barlık-Siirt Manşet
  FOTO : Erhan Baysak-Siirt Manşet - Baran Eksik / SİİRT56 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •