1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  35
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  374

  Standart Siirt'te, Güzel Şeyler Oluyor

  Şehrimizde geçtiğimiz hafta içinde “ULUSAL EL SANATLARI SEMPOZYUMU” vardı. Dün de “SİİRT FISTIK ÜRETİCİLERİNİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI” gerçekleştirildi. Her iki toplantıya da, Türkiye’nin muhtelif Üniversitelerinden bilim adamları katılmışlardı. İlimizin, bilim çalışmalarının merkezi olmasına doğru bir eğilimin olması, elbette ki memnuniyet vericidir.


  Siirt resimleri

  Bilimsel hareketlilikler, Siirt’in geleceğine önemli katkılar sağlayacaktır. İçine kapanık bir il durumundan çıkıp, en azından, ülke genelinde adından söz edilen bir il durumuna gelmesi, sempozyumlara, bilgilendirme toplantılarına ev sahipliği yapması elbette memnuniyet vericidir.

  Siirt Üniversitesi tarafından düzenlenen “Ulusal el sanatları sempozyumu”na 60’a yakın bilim adamının katılması memnuniyet vericiydi. Valilik tarafından düzenlenen “Siirt Fıstık Üreticilerini bilgilendirme toplantısı”na da 6 bilim adamı yanında, çok sayıda teknik elemanlar ve fıstık üreticileri katılmışlardı.

  Sempozyumlarla ve çeşitli oturumlarla Bilim adamlarının İlimizde toplanmaları, Siirt’in geleceği açısından çok önemli katkılar sağlayacaktır. Bilimsel hareketler, beraberlerinde ekonomik kalkınmayı da getirirler. Çünkü, bilimsiz ve bilgisiz çalışmalardan alınacak semereyle, bilim adamlarının katılımları sağlanarak düzenlenen etkinlikler çok farklı sonuçlar verir. Bir konuya, bilimin ışığında bakmak başka, karanlıkta ve el yordamıyla bakmak başkadır. Gözleriniz kapalı olarak ve el yordamıyla baktığınız zaman, filin kulağını yorgan zannedebilirsiniz. Gözlerin açık olması, ancak bilimsel çalışmalarla mümkündür. Bunun için bilimle ve bilim adamlarıyla haşır-neşir olmak gereklidir.

  İlimizde bilimsel çalışmaların yoğunlaşmasını sevinçle karşılıyor ve “SİİRT’TE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR” diyerek bu bilimsel etkinliklerin devamını diliyoruz.

  Ahmet Arıtürk'ün Kaleminden


 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •