8 sonuçtan 1 ile 8 arası
 1. #1
  SİİRT ULTRASLAN Array
  Üyelik tarihi
  03.01.2007
  Mesajlar
  4.682
  Tecrübe Puanı
  108

  Standart Siirtspor'un adı değişiyor

  Siirtspor Kulübü Başkanı Fadıl Akgündüz, Vali Necati Şentürk ve Siirtspor Yönetim Kurulu üyesi eski milli futbolcu Alpay Özalan ile kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, Siirt'e olan sevgisinden dolayı takımın sorumluluğunu tekrar üstlendiklerini söyledi.

  Hedeflerinin Turkcell Süper Lig'e yükselmek olduğunu ifade eden Akgündüz, şöyle dedi:

  ''Bizi Süper Lige ulaştıracak bir takım kuruyoruz. Genç Milli Takımı hedefleyen ya da Milli takımda oynamış futbolculardan oluşan bir takım kuruyoruz. Bu takım her yıl değişmeyecek. Bugüne kadar çoğu milli 10 futbolcu ile anlaştık. Geçen yıldan sözleşmesi devam eden 4 futbolcumuz var. Üç büyüklerin bile ulaşamadığı isimleri teknik ve idari kadromuza kattık. Her yıl bir üst lige yükselerek Süper Lige ulaşacağız.

  Takımın adını da Siirt Jetpaspor olarak değiştiriyoruz. Antrenmanlar için Sarıyer Belediyesi'ne ait bir saha kiralandı ve alınan futbolcuların tümü ile 3 ya da 4 yıllık sözleşme imzaladık. Teknik direktörlük görevine Emrah Bayraktar, yardımcılığına da su Gökhan Geylan'ı getirdik. Aralıkspor'dan kaleci Seyhun Türe, Erzincanspor'dan Muhammet Ali Atam, Gaziosmanpaşa'dan Abdullah Kasım Aras, Tepecik Belediyespor'dan Serkan Acar, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'dan Hakan Albayrak, Uğur Erdoğan ve Cihan Can, Lüleburgazspor'dan Şükrü Ercan, Akçaabat Sebatspor'dan Çağdaş Topal, Beylerbeyispor'dan Volkan Bekçi'yi transfer ettik.''

  -TAKIM İSTANBUL'DA OLACAK-

  Vali Necati Şentürk de, yapılan transferlerle güçlü bir takım oluşturulduğunu ifade ederek, ''Ancak bu takımda oynayacak oyuncuları Siirt'te getirtmek çok zor. Bu nedenle takım İstanbul'da olacak ve antrenmanlar orada yapılacak. Dolayısıyla 'Takım İstanbul'a gidiyor' şeklindeki bilgiler eksik bilgilendirilmekten ve yanlış anlamadan kaynaklanıyor'' dedi.

 2. #2
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  12.01.2009
  Yaş
  27
  Mesajlar
  999
  Tecrübe Puanı
  32

  Standart

  VaLLA Takımın İstanbuLDa 0Lması Benim Hiç Hoşuma Gitmedi ... .

 3. #3
  V-I-P Array
  Üyelik tarihi
  30.12.2008
  Yer
  GELDİN NEREYE GİDİYORSUN :)
  Mesajlar
  1.802
  Tecrübe Puanı
  51

  Standart

  cok guzel bir değişim fadıl akgunduz bomba gibi geldi ortalıgı yerle bir etti
  BENİM KALBİM ISRARLA
  CENNET KUSATMASINDA HALA
  RUHUM BEDENİ TERKE MARUZ
  SEVAP ARTI GÜNAHLARLA
  ÖNCELERİMİ DIŞLAR SONRALARIM AKLIM FİRARDA

  GÜLLER YARE SEVGİ KANITI BENİM ELİMDE PAPATYA

 4. #4
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  35
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart

  Galatasaray'ın eski kalecisi ekremi almış diye duydum.
  Ve takımdan bir kaç sporcuyla bu ayın 15'inde istanbul'a gidiyor...

 5. #5
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  25.06.2007
  Yaş
  35
  Mesajlar
  564
  Tecrübe Puanı
  25

  Standart

  Siirt Spor Kulübü Başkanı M. Fadıl Akgündüz süper ligi hedeflediklerini ve kendilerini bu hedefe ulaştıracak bir takım kuracaklarını belirterek, bu güne kadar çoğu milli olmuş 10 futbolcuyu transfer ettiklerini açıkladı.
  Siirt Valisi Necati Şentürk ve yönetim kurulu üyesi eski milli futbolcu Alpay Özeren’le birlikte kulüp binasında bir basın toplantısı düzenleyen Akgündüz “Memleketimize olan sevgimizden dolayı takımı tekrar üstlendik.Hedefimiz süper ligtir.Bizi süper lige ulaştıracak bir takım kuruyoruz.Yaşın genç milli takımı hedefleyen ya da milli takımda oynayan futbolculardan oluşan bir takım kuruyoruz.Bu takım her yıl değişmeyecek.Bu güne kadar çoğu milli on futbolcu ile anlaştık.Geçen yıldan sözleşmesi devam eden 4 futbolcumuz var.Üç büyüklerin bile ulaşamadığı isimleri teknik ve idari kadromuza kattık.Her yıl bir ligi geçerek süper lige ulaşacağız.Takımın adını da Siirt Jetpa Spor olarak değiştiriyoruz ” Dedi.
  Siirt Valisi Necati Şentürk’te yaptığı açıklamada güçlü bir takım oluşturulduğunu belirti.Şentürk şunları söyledi “Çok güçlü bir takım oluşturuluyor.Ancak bu takımda oynayacak oyuncuları Siirt’te getirtmek zordur.Bu nedenle Takım antremanlarını İstanbul’da sürdürecek.Dolayısıyla takım İstanbul’a gidiyor şeklindeki bilgiler eksik bilgilendirilmekten ve yanlış anlamadan kaynaklanıyor.”
  Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Akgündüz, antremanlar için Sarıyer Belediyesine ait bir sahanın kiralandığını ve alınan futbolcuların tümünün 3 ya da 4 yıllık sözleşme imzaladıklarını belirtti.
  Toplantıda verilen bilgiye göre Siirt Spor Teknik Direktörlüğünü daha önce TFF nunda Gençlik Geliştirme Departman Sorumlusu Emrah Bayraktar yapacak.Yardımcılığını da Milli takımlar Bursa Bölgesi sorumlusu Gökhan Geylanı üstlendi.Alınan futbolcular ise şöyle; Aralık Spordan Kaleci Seyhun Türe, Erzincan Spordan Muhammet Ali Atam, Gaziosmanpaşa ‘dan Abdullah Kasım Aras, Tepecik Belediye Spordan Serkan Acar, Gaziantep Büyükşehir Belediye Spordan Cihan Can, Lüleburgaz Spordan Şükrü Ercan, Gaziantep Büyük Şehir Belediye Spordan Hakan Albayrak, Akçaabat Sebat Spordan Çağdaş Topal, Beylerbeyi Spordan Volkan Bekçi, Gaziantep Büyükşehir Belediye Spordan Uğur Erdoğan transfer edildi


 6. #6
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  13.10.2008
  Yaş
  34
  Mesajlar
  59
  Tecrübe Puanı
  14

  Standart

  bence ist bulda olması daha iyi koşullar daha iyi

 7. #7

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  40
  Mesajlar
  13.495
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  Siirt için hayırlısı ne ise o olsun.

  Mevlam görelim neyler; neylerse güzel eyler...

 8. #8

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  40
  Mesajlar
  13.495
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  117 bin nüfuslu Siirt'e 100 binlik stat vaadi inandırıcı bulunmadı  İkinci defa Siirt'te sahaya çıkan 'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz'ün '100 bin kişilik stat ve Süper Lig vaadi'ne kent temkinli yaklaşırken kulübün İstanbul'a taşınmasına ise karşı çıkıyor.

  "Jet Fadıl" lakaplı işadamı Fadıl Akgündüz bir kez daha Siirt'te yeşil sahalara çıktı. "Jet Fadıl" bu kez de "100 bin kişilik stat ve Süper Lig" vaadiyle arz-ı endam eyledi.

  Futbolcuların Siirt'e gelmek istemediklerini savunan Fadıl Akgündüz, takımın maçlara İstanbul'da hazırlanacağını ve maç günleri Siirt'e gideceğini açıkladı. Kulüp bunun için Sarıyer Belediyesi'nin spor tesislerini kiralayacak. Şehrin valisinin de cevaz verdiği bu duruma taraftarlar ile şehrin ticaret ve sanayi odası ise karşı çıkıyor...

  1990'larda Malezya markası Proton otomobillerinin distribütörlüğünü alan Akgündüz, memleket ahalisinin ayağını "ucuzundan" yerden kesmeyi vaat etmişti. Ancak Siirt ahalisi daha çok heyecanlanmıştı zira hemşehri Akgündüz, kente Proton fabrikası kuracağı vaadinde bulunmuştu. Dahası Siirtspor'a da sponsor olan Akgündüz, kulübün adını SiirtJetpaspor olarak değiştirdi. Hakikaten kulüp jet hızıyla Süper Lig'e çıktı 2000'de. Akgündüz dönemin futbol starları Sergen Yalçın ile Alpay Özalan'ı da alarak büyük sükse yapmıştı. Ancak bu iki oyuncu sadece gösteri maçında Siirt forması giymişti. Zira onlar Siirtspor'un değil, Jetpa'nındı! Akgündüz, bu iki oyuncuyu büyük kulüplere kiraladı. Sergen Yalçın daha sonra Jetpa'dan "yuvası" Beşiktaş'a dönerken, Akgündüz ile gönül bağını koparmayan Alpay Özalan, futbolu bıraktıktan sonra da Jetpa ile ilişkisini sürdürdü. Ve bugün Siirtspor yöneticisi olarak Akgündüz ile birlikte yeniden karşımızda...

  Fadıl Akgündüz'ün ilk "jet çıkışı" iflasla sonuçlandı. 2002'de Siirt'ten bağımsız milletvekili seçildi ancak aynı yıl tutuklandı. Daha sonra vekilliği düştü.
  Akgündüz, "Siirt sevdası"ndan vazgeçmediğini bir kez daha ortaya koydu.
  Siirtspor Başkanı seçilen Akgündüz, kulübün adını yine SiirtJetpaspor yapacağını belirtirken, maçlara İstanbul'da hazırlanacaklarını ve ancak maçtan maça Siirt'e gideceklerini söylüyor.

  Taşınmaya karşıyız
  Çünkü "Futbolcular Siirt'e gelmek istemiyormuş"! Böylece Güneydoğu'dan yapılan göçlere yeni bir boyut eklendi. Bir futbol kulübü de göç etmiş oldu.

  Yeniden dönüş yapan Akgündüz, yine kendine yaraşır bir vaatte bulundu: "Siirt'e 100 bin kişilik stat yapacağım!"

  Akgündüz, stadın bütün Doğu ve Güneydoğu'nun ihtiyacını karşılayacağını söylüyor.

  Akgündüz'ün ikinci "muhteşem dönüşü"ne hemşehrileri bu kez temkinli yaklaştı ama diğer yandan da "umut fakirin ekmeği" hesabı bir heyecan da duymuyor değiller.

  En azından bugün 3. Lig'de olan Siirtspor yeniden Süper Lig'e çıkarsa her hafta sonu futbolun yıldızlarını görecekler. Tabii İstanbul'a taşınan kendi futbolcularını da!

  Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu, Fadıl Akgündüz'ün vaatlerini inandırıcı bulmadığını belirterek, "100 binlik stat yapıyorum diyor. İstanbul'da bile en büyük stat 50 bin kişilik. 117 bin nüfusu olan Siirt'e 100 bin kişilik stat akıl işi mi? O halde ben de 1 milyon kişilik stat yapıyorum" diyor.

  Siirtspor'un İstanbul'a taşınmasına şiddetle karşı olduklarını vurgulayan Kuzu, "Siirtspor Siirt'te kalmalıdır. Akgündüz'ün başka bir sevdası varsa kendisine başka bir kulüp bulsun İstanbul'da. Daha önce Süper Lig'de oynayan Siirt'e futbolcular gelmişti. Bugün niye gelmesinler" diye konuşuyor. Akgündüz'ün ortada sadece söylemleri olduğunu ve bir icraatını görmediklerini belirten Kuzu, "Şehirde işsizlik yüzde 50 seviyelerinde. İşsizliğin etkisiyle Fadıl Akgündüz gibi insanlar öne çıkıyor. İnsanlar geçmişe göre daha temkinli ama yine de bir şeye inanmak istiyorlar" diyor.

  Hayvanlarla aynı evde
  Siirtspor yönetiminde Vali Necati Şentürk de yer aldı. "Takımın İstanbul'a taşınmasına kentin valisi nasıl razı olur" sorusuna ise Kuzu, "Onu valiye sormak lazım" yanıtını veriyor. Akgündüz'ün boş vaatlerle kimseyi kandırmamasını isteyen Kuzu, "Hakkaten Siirt insanına yazık, günah. Siirtspor Siirt'te kalmalıdır. Siirt geri kalmış bir şehir olabilir ama bu demek değildir mücadele etmeyecek" diyor.

  Süper Lig'e çıkacak bir Siirtspor'un kentin ekonomisine katkı sağlayacağını kaydeden Kuzu, ancak öncelikle altyapıya yatırım yapılması gerektiğini vurguluyor: "Fadıl Bey daha önce de bu takımı Süper Lig'e çıkardı ama 1 yıl kalabildi çünkü altyapıya yatırım yapmadı. Bugün kalıcı bir başarı istiyorsa önce işe altyapıdan başlamalı. Taşıma suyla bu işin olmadığını kendisi de daha önce gördü."

  Siirt'te son dönemde köyden kente göçün had safhaya ulaştığını kaydeden Kuzu, "Bir odada 10-15 kişi kalıyor. Hayvanlarıyla aynı ortamda yaşayan insanlar var. Böyle bir vaziyet varken biz 100 bin kişilik stattan söz ediyoruz. Olacak şey mi? O halde ben de 1 milyon kişilik stat vaat ediyorum. Burada sorun medyanın da Akgündüz'ün bu vaatlerine inanmasıdır" diye konuşuyor.

  Güven Kuzu, Siirt'in teşvik yasalarında ayrıca kollanması gerektiğini savunurken kentte tarıma dayalı sanayiye yatırım yapılması gerektiğini söylüyor.

  09.07.2009 | Kenan Başaran
  Referans Gazetesi

  Link: Referans - Yarının Habercisi | 117 bin nüfuslu Siirt'e 100 binlik stat vaadi inandırıcı bulunmadı


 

Benzer Konular

 1. çöplük haline gelen botan çayı niheyet değişiyor
  By aleyna in forum SİİRT'İN SORUNLARI ve ÇÖZÜM YOLLARI
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 10.03.2010, 20:38
 2. KurtLar Vadisi Değişiyor.
  By ((HeZzAL)) in forum KOMİK RESİMLER
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 08.03.2009, 18:28
 3. Paralar yine değişiyor
  By emrerojava in forum HABER BÜLTENİ
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 04.09.2008, 14:47
 4. Siirtsporun düştüğü durumlar
  By RoHaN in forum SİİRT SPOR
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 03.08.2008, 10:56
 5. "SİİRTSPOR'UN 25 MİLYON YTL'Sİ KAYIP!"
  By DeRBeDeR in forum SİİRT SPOR
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 17.07.2008, 00:23

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •