9 sonuçtan 1 ile 9 arası
 1. #1

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  39
  Mesajlar
  13.496
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Ethem Sancak, Star Gazetesi'ni de aldı. Medya Patronu olmak için kolları sıvadı.  Bugünkü (05.10.2008) Zaman Gazetesi anasayfasında Siirtli Ethem Sancak'ın yaptığı ropörtaj ve haberi, siz değerli Siirtlilerle paylaşmak istiyorum. Eski komünist, Aydınlıkçı, CHP delegesi, yeni TÜSİAD üyesi ve medya patronu Ethem Sancak'ın Kanal 24'ten sonra şimdi de STAR Gazetesini alarak, ilaç sektörü krallığından Medya Patronluğuna soyunduğunu savunabiliriz. Medya Patronlarının bir kısmının Ergenekon İddianamesinde adı geçmesine rağmen, aldığı karardan emin olan Sancak'ı kutlarız.

  Ethem Sancak'ı tanımak için çok güzel bir yazı. Umarım başından sonuna kadar okur ve baştacı yaptıklarımız hakkında bilgi sahibi olursunuz!

  İşte ropörtaj: >>>


  Tayyip Erdoğan idolüm, sevdalısıyım...

  Medya dünyasına Star Gazetesi'ni alarak giren Ethem Sancak, Kanal 24'ü kurduktan sonra tartışmalarda hep hedefteki isim oldu. Eski komünist, Aydınlıkçı, CHP delegesi, yeni TÜSİAD üyesi ve medya patronu Sancak, hakkındaki eleştirilere cevap verdi.


  Ethem Sancak (Siirt-Pervari)


  Bir zamanlar Karl Marks'a ve Mao'ya ilgi duymasına rağmen, kafasını omuzlarının dışında bir yere kiraya vermediğine vurgu yapan Sancak, kimseye itaat etmediğini savunuyor. Ancak, şimdilerde en önemli idolünün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söylemekten kaçınmıyor. Bunu da Erdoğan'ın, ideallerine uygun davranmasına dayandırıyor. AK Partili olmadığının altını çiziyor ve ekliyor: "Adamın sevdalısıyım." Aydın Doğan ile Başbakan arasında yaşanan tartışmayı sanal bulan Sancak, başka işler yapmaya kalktığı zaman basını uyarmanın da Başbakan'ın görevi olduğunu düşünüyor. "Boykot çağrısı benim grubum için yapılsaydı, böyle bir tepki çekmek için neler yapıyorum diye dönüp kendime bakardım." diyor.

  Ethem Sancak, ilaç dağıtımı sektörünün yüzde 40'ını elinde bulunduran Hedef Alliance'ın sahibi. Tarım ve hayvancılık alanında da büyük yatırımları var. Eski komünist, TİKP'li ve Aydınlıkçı, eski CHP delegesi, yeni TÜSİAD üyesi ve daimî seyyid, yani Hz. Muhammed'in soyundan gelme bin beş yüz kişilik Siirtli bir ailenin reisi. Üstüne üstlük Tayyip Erdoğan sevdalısı. Tarihe ve ineklere meraklı. Tüm şapkalarını sayarsam söyleşiye yer kalmayacak. O yüzden Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi olarak medya patronu şapkasını da belirtip duruyorum. Hayat öyküsü, Türkiye'yi, cumhuriyet projesinin serüvenini temsil edebilecek nitelikte. İyi bir sinemacının elinde müthiş bir film olurdu. Yaklaşık iki saatlik görüşmemizden sonra kendisinde şeytan tüyü olduğuna karar verdim. Çok sevimli, çok içten, çok doğrucu Davut. Tek itirazım bir siyasi lidere bu kadar çok angaje olması. Fakat kişinin beyanı esastır. Çizdiği portre gibi yaşıyorsa, aslında Tayyip Erdoğan'ı değil, demokrasiyi destekliyorsa başımdaki tek şapkayı yani sorguculuğumu ona kaldırıyorum.

  Siz para babası mısınız? Yoksa keşif ehlisi misiniz?
  Para babası olmadığım kesin. Ben kolektif bir varlığın başı olarak büyük görünüyorum. Ama bin beş yüz kişilik bir ailem var. Geldiğimiz eski gelenek uyarınca yakın zamana kadar mal ayrımı olmadı aramızda. Bir süre önce birkaç yeğenim ayrılıp kendi işlerini kurdular. Bütün ailenin varlığını temsil eden, tasarruf yetkisi olan bir adamım. Öyle olunca büyük görünüyor para. Halbuki tek tek fertlere bölününce o kadar büyük kalmaz.

  Size aşiret diyebilir miyiz?
  Yok, aşiret zorbalık içerir. Biz Peygamber soyundan geldiğimizi varsayıyoruz. Dolayısıyla ailenin bazı özellikleri var. İşte haksızlığa karşı durma. Doğruyu söylemek, kendini kamuya feda edebilme becerisi. Hani eline, beline, diline sağlam olmak diye Hacı Bektaş-ı Veli'nin tarif ettiği gelenek. Komşun aç yatarsa sen bizden değilsin. Veya zulmü gördüğün zaman elinle, elin yetmiyorsa dilinle, dilin yetmiyorsa gözünle karşı çıkmazsan sen bizden değilsin. İşte bu gelenek bir arada tutmuş aileyi. Ve maddiyatın hiç önemsenmediği bir kültürü var ailenin. Ortak mal var. Bütün aile bundan istifade edebiliyor. Bu da genellikle ailenin lideri dediği kişinin üzerine kayıtlı oluyor. Daha önce babamın üzerine kayıtlıydı.

  Sonra niye siz oldunuz lider?
  Babam bu aileyi geleceğe bu adam taşır diye hissetti. Babanın önerisi yetmiyor tabii ki. Sizde de bir şey yoksa bir süre sonra aile sizi bir kenara koyuyor. Ben ailenin hizmetkârıyım. Ailenin en büyüğünden en küçüğüne kadar bütün sorunlarını çözmek aile geleneklerinin bekçisi olma zorunluluğu var. İşte kumar oynamayacak, kötü alışkanlığı olmayacak. Karısını aldatmayacak, dövmeyecek...

  Ama 25 yıllık eşinizden ayrılamıyorsunuz bir başkasını sevdiğiniz için.
  Fiilen ayrıldık biz. 5 yıldır mahkeme ayırmıyor. Hanım boşanmak istemediği için, hakim habire uzatıyor davayı. Resmen başkasıyla evliyim ama önemli olan gönlümdeki evlilik.

  Büyük aile içinde bu nasıl karşılandı?
  Kötü karşılanmadı. Boşanmak için hakim karşısına geçip belge almak şart değil. Bu gönül işidir. Ben boşadım eski hanımı. Ve yeni hanım ile dinî nikâh kıydım. Ondan da çocuğum var. Eski hanımdan olan çocuklarımla da aram iyidir. 25 yıl sonra bitti aramızdaki sevgi. Başka birine âşık oldum. Hâlâ birbirimize âşığız.

  Peygamber soyundan geldiğinizi varsaydığınızı söylediniz biraz önce.
  Varsayıyoruz demek zorundayız. Çünkü kayıt sistemi Doğu toplumlarında yok gibi. Gerçi geçmiş kayıtlara yönelik bazı çalışmalar yapıldı bilim adamları tarafından. Bizim soyun devamlılığını anlatan ipuçları, söylenceler var. Bu ışıkla baktığımızda oraya doğru gidiyoruz.

  Hasanî misiniz, Hüseynî mi?
  Biz Hüseyin'in çocuklarıyız. Hasan'ın erkek çocuğu yoktu, kız çocukları vardı. Hüseyin'in Kerbela'da kurtulan oğlu Zeynel Abidin'den gelmeyiz biz. Çünkü Hüseyin'in bir tek erkek çocuğu kurtuluyor. O da işte kundakta olan Zeynel Abidin. Biz aile olarak Sünni ve Şafi'yiz.

  Siirt'e gittiğiniz zaman sanki Peygamber Efendimiz gelmiş gibi ellerinize mi sarılıyorlar?
  Bizim gelenekte öyle el öptürme yok. Dediğimize itibar edilir. Sözümüz senettir. Halk bize saygı duyar. Seyit olmayanın gömülmediği bir mezarlığımız var. Beş yüz yıldır sadece bizim soy gömülmüş oraya. Aileden çıkan büyük ermişlerimiz, din bilginlerimiz var. O zamanki ünlü medreselerde müderrislik yapmışlar. Zaten Cumhuriyet'e kadar bizim soy ticaretle hiç uğraşmamış. Hep dini yaymış. Cumhuriyet'le yasaklanınca bu seyitlik kavramı, ticaretle uğraşmaya başlamışlar.

  Keşif ehli olup olmadığınıza yanıt alamadım.
  Ben o kadar mükemmel değilim. Zaaflarım var. Çok fazla namazında niyazında da değilim. Oruç tutarım ama şimdi hastalıktan dolayı doktor yasakladı. Keşif ehli olmak çok büyük bir iddia.

  Peki bu hayatla ilgili en önemli keşfiniz ne?
  Her gün yeni, güzel şeyler keşfediyorum. Bakın ne diyor Nesimi: "Kâh çıkarım gökyüzüne seyrederim âlemi. Kâh inerim yeryüzüne seyreder âlem beni". Ben o felsefeyi keşfetmeye çalışıyorum. Hayat, köklerini aramaktır.

  Nesimi sizce ne demek istiyor?
  Ya göründüğün gibi ol, ya olduğun gibi görün.

  Allah ile insan arasındaki bir sırrı ifşa ediyor olmasın?
  Tabii, insan-ı kamil olup vuslata ermekten bahsediyor. Allah ile kulun birbirlerine ayna olduğunu söylüyor. İnsan-ı kâmil olmak çok zor bir süreçtir. Ama her insanın öyle bir niyeti olmalı. Her insan bir gün mutlaka Himalayalar'a gidip en yükseği keşfetmek ve en yüksek ile hemhal olmak iddiası taşımalı. Yoksa hayat hayvani bir arena olur. Bir şey anlamadan yaşar ve ölür gidersiniz.

  Komünistlik döneminizde seyyid olmak size bir ikilem yaşattı mı?
  Yok. Sosyal proje olarak Hazreti Ali'nin ideolojisi ve yaşamı ile sosyalizm arasında hiçbir fark yoktur. Hazreti Ali'nin 24 saati aşan rızkı olmamış. Biriktirmemiş. Dünya malına tabi ve esir olmamış. Sürekli yoksulların çaresi olmaya çalışmış. Sosyalizm buydu zaten.

  Bir zamanlar Marx'a ve Mao'ya aidiyet duygusuyla bağlıydınız.
  Aidiyet duygusu duymadım. Ben hiçbir zaman kafamı omuzlarımın dışında bir yere kiraya vermedim. Hep kafamı omuzlarımda tuttum. Hep gerçeği aradım. Hâlâ da öyleyimdir. Kimseye itaat etmem. Doğru bildiğim yolda yürürüm. Ve o doğruyu paylaşanlarla kader birliği yapar, sonuna kadar da giderim.

  Tayyip Erdoğan da bunlardan biri mi?
  Tabii tabii. Şu anda en önemli idolüm de o. Çünkü ideallerime uygun davranıyor. Kendimi çok yakın görüyorum ona. Ben AK Partili değilim. Ama onunla çok iyi bir dostluk oluşturduk. Adamın sevdalısıyım. Yalan söylemiyor. Halkla muazzam bir yeknesaklık içinde.

  Öfke yönetiminde başarılı mı peki?
  Çok başarılı. Halk gibi ya. Halk da öfkeli. Bizim aydınların halktan koptukları için anlamadığı bir şey var. Aydınların kendilerince saygın bir davranış biçimi var. Ama onlar için saygın olan şey, bizim toplum için pek de saygın değil. Bizim halkımız küfür de eder. Bağırır, çağırır, sever de. Çünkü irrasyonel bir toplumuz biz. Duygu hakimdir bizde. Batı'dan farkımız o. Biz rasyonalizmi esas alan bir toplum değiliz. Yaratıcılığımız ve büyüklüğümüz de buradan geliyor. İnsanı sadece mantıktan ibaret alırsanız hayvanlaşır.

  Ama sadece duygu olunca da işler karışıyor. Tayyip Bey hiç mi mantıksız bir şey yapmıyor?
  Yapıyordur şüphesiz. Siz sadece bir zaafı öne çıkarıp manşet atarsanız sanki toplum o zaaftan ibaret bir adam olarak görür tarif ettiğiniz kişiyi.

  Sevdalısı olduğunuz insana yöneltebileceğiniz bir eleştiri yok mu?
  Var ya. Kadı kızında bile kusur vardır. Olmaz mı? Ama bugün eleştiri zamanı değil. Onunla baş başa kaldığımızda eleştirilerimi çok rahat yüzüne söylüyorum.

  Aydın Doğan ile düellosunu nasıl karşıladınız?
  Valla ben kişiler etrafında dönen bu kavganın sanal olduğunu düşünüyorum. Türkiye'nin meselesi daha derindir. Türkiye'deki kavgayı rayına oturtmak lazım.

  Başbakan'ın gittiği her ilçe kongresinde bir medya patronunu hedef alması, gazeteleri okumama boykotuna çağırması gerçekten hoşunuza mı gitti?
  Ben böyle algılamadım olayı. Orada Başbakan'ın söylediği şuydu: Basın özgürlüğü kutsaldır. Halkın en yaşamsal haklarından biridir. Bunu icra edenler ve bunun erbabı bunu başka şey için kullanmasınlar. Kamusal görevlerini ifa etmek üzere oluşan organizmalar, organizasyonlar, kimlikler ve kişiliklerin rollerini iyi ifa etmeleri lazım. Basının görevi muhalefet partisinin yerine geçip muhalefet partisi gibi muhalefet yapmak değil.

  Bir başbakanın görevi de medyaya saldırmak değil!
  Bir başbakanın görevi basın veya başka bir kurum başka işler yapmaya kalktığı zaman onu halk adına uyarmaktır. Halk seçiyor onu. Yüzde 47 oyla geliyor. Halkı temsilen herhangi bir kuvvete kardeşim sen görevini düzgün yap deme hakkı var. Ben bir boykot görmedim orada. Diyor ki, herhangi bir basın organı eğer halkın haber alma hakkını çarpıtarak yanlış yönlendiriyorsa toplumu, okuma diyor. Bundan doğal bir şey olmaz.

  Yok, bana doğal gelmedi.
  Bana doğal geldi. Ben olayı düello olarak yorumlamadım. Düello, aynı görevi yapan farklı kimliklerin boy ölçüşmesidir. Ama şimdi birisi siyasi iktidar. Öbürü medya. Bunlar karşılıklı düello etmemeliler.

  Ettiler yahu!
  Nedenlerine iyi bakmak lazım. Güzel bir röportaj yapmıştınız Can Paker ile. Can o veciz söylemiyle sorunu çok net tarif etmişti. Türkiye'de yeni ve eskinin ciddi bir kavgası var. Zaman zaman bu toplum belli kavşak noktalarına gelir. Ya sıçrar bu kavşaktan daha ileriye, ya da dibe çöker. Toplum öyle bir kritik noktadan geçiyor. Yeni ve eski çok şiddetli kapışıyor. Bu ve buna benzer kargaşalara biraz böyle bakmak lazım. Ben eski bir sosyalistim. Sorunlara sınıfsal perspektiften bakmayı âdet edindim. Bu olaya da böyle bakıyorum.

  Aydın Bey'in yerinde siz olabilirdiniz. Bir şekilde Tayyip Bey'i kızdırmış olabilirdiniz.
  Ben olmazdım, olamazdım.

  Tayyip Bey, "Kanal 24 seyretmeyin, Star gazetesini almayın" dese ne hissederdiniz?
  Böyle bir tepki çekmek için ben neler yapıyorum diye dönüp bakardım kendime. Toplumda özeleştiri geleneği yok. Eksik taraflarımızdan biri o.

  Bir söyleşide diyorsunuz ki "Uzun vadede adil olabilmek için kısa vadede bazı günahları işlemek lazım. Allah affeder, toplama bakar." Tayyip Bey kısa vadede hangi günahları işledi?
  Ben onun sorgucu meleği değilim. Onu sol omzundaki meleğe soracaksınız. Ben onun için hesap tutucu değilim. Bana göre toplamda doğru yolda.

  Peki bir siyasi lideri bu kadar desteklemek, sahibi olduğunuz medya organlarının objektifliğine gölge düşürmez mi? Hayır. Ben bir siyasi liderden öteye, bir projeyi destekliyorum. O da Türkiye'nin birinci sınıf demokrasi olması, imtiyazların kalkması projesi. Sağlıklı bir ekonomi demokrasi zemininde oluşur. Bu projeyi bugün Tayyip Erdoğan savunuyor. Ben bir işadamı olarak yarın Tayyip Bey'in bu çizgiden saptığını görürsem onu desteklemem. Nitekim zamanında CHP'nin bir projenin bir parçası olduğuna inandığımda Deniz Baykal'ı destekledim. Ne zaman ki o da Türkiye'nin birinci sınıf demokrasi olmasını savunur, yine onu desteklerim.

  Kaynak: ZAMAN GAZETESİ - 05-10-2008 - Gazetenin 1. ve 6. sayfası
  Link: ZAMAN GAZETESİ [İnternetin İlk Türk Gazetesi] ***SANDURLU-KELIME***-***SANDURLU-KELIME***Tayyip Erdoğan idolüm, sevdalısıyım...

  Ropörtaj: Nuriye Akman

  Konu RoHaN tarafından (24.02.2009 Saat 20:56 ) değiştirilmiştir.
  "BİZİM YANIMIZA GELEN HİÇ KİMSE GELDİĞİ GİBİ AYRILMAMIŞTIR"
  Şeyh Muhammed Kazım KS

 2. #2

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  39
  Mesajlar
  13.496
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  Gazetenin internet sitesinde yayınlanan bu ropörtaja çok ilginç bir yorum gelmiş. Sizlerle paylaşmak istiyorum.


  >>>>>

  idol=put
  Merhaba, Ethem Sancak'ın bugun Zaman gazetesinde, "Tayyip Erdoğan İdolüm" adlı roportajında bahsedilen İdol; "pişmiş topraktan yapılan, ve ilk insanların tapındıkları ve bazı güçleri olduğuna inanılan küçük heykelcik." demektir. Ve tek bir anlamı vardır oda PUT'tur. Ethem Sancak'ı seviyoruz ama bunca birikimine rağmen bu tip kelimeler kullanması ondan hiç beklemediğimiz bir durumdur. Saygılarımla.

  Hasan YILMAZ
  05 Ekim 2008, Pazar 17:17

 3. #3
  Super Moderator Array
  Üyelik tarihi
  28.07.2007
  Mesajlar
  1.311
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  yorumun altında ismi bulunan hasan yılmaz hangi sözlüğe baktı bilmiyorum ama yanlış bilgi vermiş. birkere idolün tek anlamı yoktur iki anlamı vardır. eğer bir kelimenin anlamına bakılacaksa başvurulacak tek adres vardır o da Türk Dil Kurumu'dur. TDK kullanılan türkçedeki kelimelerin anlamı konusunda son söz sahibi kurumdur. kendisine birde oranın sözlüğüne bakmasını tavsiye ederim.

  sanki ethem sancakın avukatı gibi konustum haaa kaptırdım kendimi. halbuki herkese verdiği bursu bana vermiyor

  Ahada idolün kelime anlamları. tdk dan alıntı.

  idol -lü
  isim Fransızca idole

  1 . Çok tanrılı dinlerde tapınılacak nesne.
  2 . mecaz Örnek alınan, en çok hayranlık duyulan kimse:
  "Semahat'in nazarında evvelden ben bir idol idim. Her şeyi benim için feda ediyordu."- H. R. Gürpınar.

 4. #4
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  34
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  373

  Standart

  İş Adamı Ethem Sancak ne siirt belediye başkanı nede Siirt milletvekili. Ama şu bir gerçek ki. Siirt sevdalısı..
  Ve Siirt için Bir çok önemli İşler yaptı.. Hizmet kuruluşları açtı. fakirlere her zaman yardım eli uzattı..
  Kendisini tebrik ediyor işlerinde üstün başaılar diliyorum.
  Bir Siirtli olarak Sizinle gurur Duyuyorum...

 5. #5

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  39
  Mesajlar
  13.496
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart  Hemşerimiz Ethem Sancak Pervari Bal Festivaline Geliyor

  Mücadele Gazetesi - 27.10.2008 - Anasayfa

 6. #6
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  10.02.2008
  Yaş
  25
  Mesajlar
  472
  Tecrübe Puanı
  21

  Standart

  çok iyi olur gelmesi !!!
  __________________________________________________
  ~~ ~~ ~~ >>>>>>>>>>>>>>>>WeLeYeLi aRaP<<<<<<<<<<<<<<<<< ~~ ~~ ~~
  __________________________________________________

 7. #7
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  17.05.2006
  Yaş
  39
  Mesajlar
  164
  Tecrübe Puanı
  17

  Standart

  Gerçek bir siirt sevdalısı ve aşığı her yaptığın övünülecek derecede seni kutlar başarılarınızın devamını dilerim.

  Ama star gazetesini aldığını ben 5 ay önceden biliyordum.

 8. #8

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  39
  Mesajlar
  13.496
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  İşadamı, Star gazetesi ve Kanal 24 TV sahibi medya patronu, TKİP üyesi, Eski komünist, Aydınlıkçı, CHP delegesi, yeni TÜSİAD üyesi ve

  Siirt Pervari doğumlu,

  TMSF tarafından düzenlenen ihaleyle Star gazetesini satın alan Kıbrıslı işadamı Ali Özmen Sefa ile Star'a ortak olarak medya sektörüne girdi. Kanal 24'ü kurduktan sonra tartışmalarda hep hedefteki isim oldu.

  Ethem Sancak, Türkiye'de 2 milyar dolar cirolu ilaç dağıtımının yüzde 40'ını sahip Hedef Alliance'ın sahibi.

  Tarım ve hayvancılık yaptı.

  Türkiye Köylü İşçi Partisi (TKİP) üyesi.

  TÜSİAD"ın Genel Kurulu"üyesi(Sosyal İşler Komisyonu Başkanı).

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ihalesinde Star gazetesini 5 milyon 150 bin dolara Kıbrıslı Türk işadamı Ali Özmen Safa tarafından alınan Star gazetenin ortaklarından biri oldu.

  Aydınlık Hareketi"nin yayın organını çıkaran gazetecilerin seçiminde rol aldı.
  1992 de, Es Ecza deposunu bıraktı, Hedef Ecza Deposu'nu kurdu. ,

  1994 krizi onun için fırsat yarattığını şöyle anlatır:


  "Rakiplerimiz paradan para kazanmaya yöneldi. Biz 'repoculuk değil depoculuk yapalım'dedik. Piyasada öyle bir ihtiyaç vardı ki, hızla büyüdük. 1998 yılında yüzde 40 piyasa payı ve 700 milyon dolar ciroya ulaştık" .


  Yüzde 40 pazar payını yükselmek hem üreticiyi hem de perakendeciyi ürküteceğinden, dışa açılma kararı aldı. Global örgütlenmede kendi deyişiyle "Türk pasaportu" yetmediğinden yabancı bir ortak arayışına başladı.

  Alliance UniChem'le 2000 yılında ortaklık kurarak Hedef Alliance'ı kurdu.

  Şirketi 2003 yılında 1.5 milyar dolar ciro yaptı.

  Van'dan Edirne'ye dek en uzaktaki de dahil olmak üzere 21 bin eczaneyi her gün bir kez, gerekirse eğer 18 kez bile ziyaret ederek diğer ecza sektörü rakiplerini geri bıraktı.

  Şirket, Mısır ilaç dağıtımının lideri UCP'nin de yüzde 40'ını satın aldı. Mısır'daki cirosu 400 milyon dolar. Hedefleri, Mısır üzerinden Tanzanya'ya kadar diğer Afrika ülkelerine ulaşmak.

  Hedefleri Polonya, Macaristan ve Moskova'daki ilaç dağıtıcılarıyla da görüşerek oralardaki dağıtımda da lider olmak
  "BİZİM YANIMIZA GELEN HİÇ KİMSE GELDİĞİ GİBİ AYRILMAMIŞTIR"
  Şeyh Muhammed Kazım KS

 9. #9
  Çavuş Array
  Üyelik tarihi
  03.05.2007
  Yer
  Ich lebe mit dir...
  Yaş
  29
  Mesajlar
  37
  Tecrübe Puanı
  13

  Standart

  ethem sancak büyük adam.siirt'e çok faydası dokundu ve dokunacak...


 

Benzer Konular

 1. isminizin anlamini ögrenmek istermisiniz
  By neset in forum TATLI SOHBET ODASI
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 11.03.2011, 14:13
 2. Windowsu hızdan uçurmak
  By SeRCii in forum WINDOWS - LINUX - VISTA - XP
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 07.05.2009, 00:07
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 27.07.2006, 08:23
 4. KURAN VE BiLiM
  By CybeR MediA in forum İSLAMÎYET (GENEL)
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10.01.2006, 16:09
 5. 1000'den Fazla Güzel Söz
  By RoHaN in forum DERİN DUYGULAR
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 20.11.2005, 22:52

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •