1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  10.10.2006
  Yer
  SİİRT
  Yaş
  53
  Mesajlar
  352
  Tecrübe Puanı
  25

  Exclamation SİRGEB, Siirt Gençliğinin sorunlarını Ulusala taşıdı

  SİRGEB, Siirt Gençliğinin sorunlarını Ulusala taşıdı SİİRTLİLER.NET

  SİRGEB Başkanı Muhammed KURT’un, Siirtliler.Net yazarı ve SİRGEB Yönetim Kurulu üyesi Bekir Berkay TÜRKAY’la istişare ederek , Ajans56 kuruluşu olan Siirtliler.Net sahibi Eyüp GÜZEL ile birlikte hazırlanan metin ses getireceğe benziyor.  SİRGEB, Siirt Gençliğinin sorunlarını Ulusala taşıdı

  Siirt’in en çalışkan derneklerinden olan Siirt Gençlik ve Bilişim Derneği SİRGEB, Siirt gençliğinin sorunlarını anlatan rapor niteliğindeki metni, başta Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL olmak üzere, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Bakanlarımız; özellikle Mehdi EKER ve Egemen BAĞIŞ’a, Meclis Başkanı Mehmet Ali ŞAHİN’e, Milletvekillerimiz; Afif DEMİRKIRAN, Osman ÖZÇELİK, Yılmaz HELVACIOĞLU’na ve tüm siyasi parti Liderlerine, Valiliğe, Belediyeye e-posta ile bildirdi.
  SİİRTLİLER.NET


  SİRGEB Başkanı Muhammed KURT’un, Siirtliler.Net yazarı ve SİRGEB Yönetim Kurulu üyesi Bekir Berkay TÜRKAY’la istişare ederek , Ajans56 kuruluşu olan Siirtliler.Net sahibi Eyüp GÜZEL ile birlikte hazırlanan metin ses getireceğe benziyor.
  Siirt Milletvekili Osman ÖZÇELİK’in SİRGEB Başkanı Muhammed KURT’u arayarak Siirt Gençliğinin sorunları hakkında istediği rapor hiçbir ideolojik taraf tutulmadan samimi ve açık kalplilikle kaleme alındı. Sadece bir ideolojinin ya da partinin sorunu olmayan Siirt gençliğinin sorunları Türkiye’nin ayrılmaz bir parçası olarak herkesi ilgilendireceği inancıyla mümkün olan her ilgili kurum ve kişilere gönderildi. Metnin günlük siyasetten arınmış olmasına dikkat edilerek ve özellikle Büyük Türkiye hedefi altında hazırlanmış olmasın dolayı birlik beraberliğimize de katkı da bulunacağı öngörülüyor.
  SİİRTLİLER.NET
  SİİRT GENÇLİK VE BİLİŞİM DERNEĞİ DUYURUSUDUR


  Siirt ili ve çevresinde yaşayan genç bilişimciler olarak bizlerin bu ülkenin bir parçası olmak için ve bu ülkeden gerekirse canımız pahasına kopmamak için büyüklerimizden, yetkililerden yapılması gerekenleri bir kez daha hatırlatma gereği duyduk. Hiçbir siyasi taraf tutmadan sadece ve sadece özelde Siirtli ve Siirt sevdalısı genelde ise Büyük Türkiye sevdalısı, bilişim gönüllüleri olarak bizlerin istekleri Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşayan ve Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmaktan onur duyan herhangi bir insan daha farklı değildir.
  Sivil Toplum Gönüllüleri olarak bizler hiçbir ideolojiye yaslanmadan veya medet ummadan her Türkiye sevdalısın Siirtli olsun olmasın bu isteklerimize kulak vereceğine inanıyoruz. Bizler, bırakın “ya bu deveyi güdeceksin, ya da bu diyardan gideceksin” deyimini, “ya bu deveyi güdeceksin, ya da güdeksin” deyimine dahi karşıyız. Bizler “deve gütmekten” çok develerin güdülmeye ihtiyaç duyulmadığı bir memleket istiyoruz. Biz develeri değil, develer bizleri takip etsin istiyoruz. Bizler “İstikbal Göklerdedir” sözüyle mavi renkli, beyaz bulutlu atmosferi değil, milyonlarca gezegenin ve güneşin bulunduğu uzayı anlamak istiyoruz.
  Hali hazırda ülkenin şimdisi ve yarınların istikbali olan bizlere çok geç olmadan kulak verin!


  Siirt’in acil çözülmesi gereken problemleri:
  • <LI style="MARGIN: 0cm 0cm 10pt; mso-list: l0 level1 lfo1" class=MsoNormal>Sağlık hakları kişilere sadece hastanelere gidildiği zaman verilen haklar değildir, kişilerin hastalıklardan da korunma hakları vardır. Siirt maalesef sağlıklı hayat standardını yakalayamayan ender şehirlerimizden biridir. Çöplerin hijyenik ortamdan uzak şehir sokaklarında oradan oraya savrulduğu, köy meydanlarında bile olmayan toz bulutlarının insanlara çölde yaşıyormuş hissi verdiği, en gözde caddelerinde dahi çamur deryalarının oluştuğu, mahalle aralarında hijyenden uzak hastalık kaynağı ahırlarının olduğu, ineklerinin Hindu olmayan Siirtlilerin sokaklarında dolaşıp dışkılarıyla pislettiği, içme suyuna kanalizasyon atıklarının bulaşarak halkının 3. Dünya ülkelerinde bile artık bulunmayan hastalıklardan muzdarip olduğu, çöpten beslenen çocukların yaşadığı, mesire yerlerinde bataklık sineklerinin kol gezdiği bir şehirde kim yaşamak ister ki? <LI style="MARGIN: 0cm 0cm 10pt; mso-list: l0 level1 lfo1" class=MsoNormal>Bayındır bir şehir istiyoruz. Deprem bölgesi içinde olmamıza rağmen, sağlıklı denetlendiğinden emin olamadığımız çok katlı binalar yerine bahçeli ve en fazla 3 katlı yeşilliklerin arasında kurulmuş binaların olduğu, komşulukların akrabalıktan öte bir hal aldığı, sokaklarında oyun bahçelerinin bolluğundan çocuklarının çocukça yaşayabildiği, yapımına izin verilen çok katlı binalara zemin veya bodrumunda otopark kurma zorunluluğunun getirildiği, hangi cadde-sokak-mahallede yürüdüğümü gösteren şık görülebilir levhaların olduğu, inşaatı devam eden yapıların ortalığı savaş alanına döndürmediği, Pazar günleri izinsiz - sigortasız inşaat işçilerin çalışarak çevre sakinlerini tek dinlenme günlerinde rahat bıraktığı, tiyatrosunun, müzesinin ve kişi sayısına göre değil bilet keserken söz verdiği saatine göre işleyen bir sinema salonu olan bir şehirde yaşamak istiyoruz. <LI style="MARGIN: 0cm 0cm 10pt; mso-list: l0 level1 lfo1" class=MsoNormal>Ulaşım, medeni olabilmenin bin yıllardır bir ölçütü olagelmiştir ama bu Siirt için sanki bir Ütopyadır. Denizin olmadığını ve vaat edilmesinin hakaret olacağını çok iyi bilen Siirtliler, hava, kara ve demiryollarının lüks bile değil orta standartta olmasını istiyor. Küçücük uçaklara bile sevinecekler. Kara tren kara buharıyla bile gelse mutlu olacaklar. Duble yol bitmeden artık ocakların sönmesini istemiyor. Levhaları düzgün, çukursuz, orta standartta yol istiyor mütevazı Siirtliler.
  • Gençlerin sporla daha haşır neşir olduğu, gelen spor malzemelerinin çürümeye bırakılmadığı bir şehir ve her mahallede en az 1 tane ücretsiz basketbol, voleybol, futbol yerinin olduğu gençlik merkezleri istemek yanlış olmasa gerek. Gençlerin ücretsiz internet kullanabileceği nezih ortamın sağlandığı, bilgisayarların başına hiç kimse kullanmasın diye maaş karşılığı tutulmuş görevlilerin olmadığı gençlik merkezleri istemek de yanlış olmasa gerek. Dünyanın en büyük endüstrilerinden biri olan bilişimde ilerlemek için Siirt Silikon Vadisinin kurulmasını ve en az Üniversite kadar ödeneğinin olmasını istemek bu vatanı sevmenin bir başka ifadesi değil midir?
  Biz Siirt Gençlik ve Bilişim Derneği gönüllüleri,

  Korkmuyoruz!

  Al sancağın sönmemesi için bu şafaklarda,

  Bir değil, Her ocak tütsün diye,

  Kurban olduğumuz Hilal uğruna istiyoruz...

  D A Ğ I T I M :
  Cumhurbaşkanlığı
  Başbakanlık
  TBMM Başkanı
  Milletvekilleri
  Valilikler
  Belediye
  Ulusal ve Yerel Basın Kuruluşları
  Haber Ajansları
  anadolu ajans
  ihlas haber ajansı
  Siirtliler.Net ve diğer yerel yazılı ve görsel haber ajansları

  • ARKADAŞLAR ALTTAKİ LOGOYA TIKLAYIP SİİRTLİLER.NET E GERÇEK İSİM YAZARAK YORUM YAPINIZ VE BU KONUDA YORUMLARINIZLA KAMUOYUNUN DİKKATİNİ ÇEKİNİZ,
  • LÜTFEN ARKADAŞLARINIZIN HEPSİNİ DE YORUM YAPMASI İÇİN UYARINIZ!
  • ÇÜNKÜ BU HABER SAYFASI MİLLETVEKİLLERİ TARAFINDAN TAKİP EDİLECEK!
  • NOT: İSMİNİZ AHMET OLABİLİR AMA SİZ MEHMET YAZARSANIZ DA KABUL EDİLİR AMA MAHLAS İSİM "SEVDALI" GİBİ KULLANIRSANIZ YORUM KABUL EDİLMEZ!  Siirtliler.Net / SİİRTLİLER.NET Okunma: 16
  ey insan

  ey tebessümünden cennetler yaratılan

  gül bahar geliyor, ağla gök seviniyor

  ************************************************** **************************************************
  Kitap Köşesi Bölümünde "Lütfen okumadığınız kitabı tanıtmayınız."


 

Benzer Konular

 1. Siirt milletvekilleri, senatörleri ve kurucu meclis üyeleri
  By DeRBeDeR in forum SİİRT - GENEL BÖLÜM
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01.11.2011, 23:45
 2. Siirt in kültürü
  By RoHaN in forum SİİRT - GENEL BÖLÜM
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 12.06.2009, 11:24
 3. COĞRAFİK BİLGİLER
  By cenkyildiz in forum SİİRT FOTOĞRAFLARI ve RESİMLERİ
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 01.07.2008, 09:35
 4. siirt'in tarihi
  By VoT56 in forum SİİRT - GENEL BÖLÜM
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 27.08.2007, 09:02

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •