1. sayfa - 3 sayfa var 123 SonuncuSonuncu
24 sonuçtan 1 ile 10 arası
 1. #1
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  39
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  378

  Standart Batman GapGenç festivali 7-10 mayıs 2010

  GAPGEÇ FESTİVALİNE SİİRT GENÇLİĞİ DAMGASINI VURACAK

  Geçtiğimiz sene Mardin’de gerçekleşen ve her yıl bir ilde düzenlenecek olan Uluslararası GAPGENÇ Gençlik Festivali, bu yıl mayıs ayında Batman’da yapılacak.  Festival öncesi bölge illerinin gençlik evleri ve gençlik dernekleri, Batman Gençlik ve Kültür Evi’nde bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunup, kararlar aldılar.

  Bu yıl ki festivale ev sahipliği yapacak olan Batman Gençlik ve Kültür Evi il asistanı Emrullah Girgin, her yıl uluslararası gerçekleşen GapGenç Festivali’ne bu yıl Batman’ın damgasını vuracağı ve gençliğin sesini tüm dünyaya duyuracağını belirtti.  Girgin ayrıca; “Uluslararası Gapgenç Festival Toplantısı 42 sivil toplum kuruluşunun katılımı ile 26-28 Şubat 2010 tarihleri arasında Batman Gençlik ve Kültür Evi'nde gerçekleşti. Toplantıda; 2009 Gapgenç Festival, festivali düzenleyen Gençlik ve Kültür Evleri ve 2010 Gapgenç Festival için ilk düzenleme komitesi toplantısına kadar neler yapıldığı ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Festival Tarihi, Tema, Festival İçeriği, Tanıtım, Batman Dışı Katılım, Yerel Kaynakların Harekete Geçirilmesi, Düzenleme Komitesi İletişim ve Bundan Sonraki Yol Haritası konuları çerçevesinde atölyeler düzenlendi. Coşkulu bir şekilde geçen toplantının ikincisi nisan ayında gerçekleşecek” dedi.

  Siirt Gençlik ve Kültür Evi il asistanı İdris TAN, Siirt Gençlik ve Bilişim Derneği (SİRGEB)’nden M.Emin SADIK Batman’da 2 gün süren toplantıya katıldılar.  Toplantı sonrası görüşlerini aldığımız Siirt Gençlik ve Bilişim Derneği’nden M.Emin Sadık, “Geçen sene Mardin’deki festivale 2 otobüs, 1 minibüs ve 2 otomobille katılmış ve Festivalde Siirt’in adını en iyi şekilde temsil etmiştik. Bu yıl komşu il Batman’da gerçekleşecek olan festivale yine katılmayı ve festivale renk katmayı düşünüyoruz. Siirt halkının sosyal aktivitelerden yoksun olduğunu biliyor ve elimizden geldiğince bu tür faaliyetler içinde bulunarak gençlerimizi sosyal aktivitelerle buluşturuyoruz. Güneydoğu’nun 9 ili bu projeye destek veriyor. Geçen seneki GapGenç Festivaline ilişkin tüm haber ve fotoğraflar için Gapgenç Festivali < 2010 < BATMAN sitesini ziyaret edebilirsiniz. GapGenç Gençlik Festivali Uluslararası bir festival olduğu için yurt içi ve yurt dışından çok sayıda genci de bir araya getiriyor. 8-11 Mayıs 2010 tarihleri arasında Batman’da gerçekleşecek olan festivale tüm Siirt gençlerini davet ediyor, üst düzey yetkililerin destekleriyle gençlerin festivale iştiraklerinin sağlanmasını diliyoruz.” dedi.

  Haber: Muhammed Kurt
  Fotoğraflar: Emin SADIK

 2. #2
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  39
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  378

  Standart

  GAPGENÇ FESTİVAL'DE ETKİNLİK YAPMAK İÇİN ÇAĞRI AÇILDI!
  DURMA SEN DE BAŞVUR  Türkiyeden ve dünyadan bir çok genci ve gençlik kuruluşunu bir araya getiren GAPGENÇ FESTİVAL, 07-10 Mayıs tarihleri arasında Batman'da gerçekleştirilecek..

  Gençlerin kendileri ve çevreleri ile ilgili sorunlar hakkında çözümler üretebilecekleri alanlar oluşturmak, kültürel ve sanatsal faaliyetler aracılığıyla kendilerini ifade edebilecekleri alanlar yaratmak, farklı bölgelerden ve kültürlerden gelen gençlerin bir araya gelmesini sağlayarak kültürler arası diyaloga katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Bu festivalle görece hizmetlere erişimi kısıtlı gençlerin sosyal katılımını güçlendirmek ve katılım araçlarına erişimini arttırmak temel unsur olarak yer almaktadır. Gençlik alanında bölgesel düzeyden ulusal ve uluslar arası düzeye, ulusal ve uluslar arası düzeyden bölgesel düzeye bilgi akışını sağlayacak alanların yaratılması hedeflenmektedir.

  Teması 'Kültürel Yüzler' olan GAPGENÇ FESTİVAL'DE farklı kültürlerden gençleri bir araya getirmek, ürettiklerimizi paylaşmak ve bu yolla birlikte öğrenerek, gelişmek ve Kültürler arası değişimi gerçekleştirmek için GAPGENÇ FESTİVAL'İN sesine kulak verin, bu festivalde yer almanız için GAPGENÇ size çağrıda bulunuyor.

  GAPGENÇ FESTİVAL'E katkıda bulunmak için;

  Atölyeler bölümünde atölye düzenleyebilir,

  Gençlik Kuruluşları Fuarında masa açabilir,

  Kültür-Sanat Etkinlikleri bölümünde etkinlik düzenleyebilir.

  Organizasyonda Gönüllü olabilirsiniz.

  Başvuru Formları ve Ayrıntılı Bilgi İçin: Gapgenç Festivali < 2010 < BATMAN

  *Son Başvuru Tarihi: 29.03.2010*

  Tüm etkinlik başvuruları Düzenleme Komitesi tarafından değerlendirildikten
  sonra, en geç 18 Nisan 2010 tarihinde başvuru sahiplerine yanıt verilecektir.


  Emrullah GİRGİN
  Festival Koordinatörü
  0532 2253181
  Gapgenç Festivali < 2010 < BATMAN
  gapgencfestival@gmail.com


 3. #3

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  44
  Mesajlar
  13.495
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  SİRGEB - Siirt Gençlik ve Bilişim Derneği adına festival çağrısına dün akşam itibariyle başvurumuzu yaptık.

  Nisan ayında yapılacak toplantıyı da dört gözle bekliyoruz.

  2011 GAPGENÇ Festivali'nin SİİRT'te yapılması için gerekli girişimlerin bir an önce başlaması gerektiğine de inanıyoruz.

 4. #4

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  44
  Mesajlar
  13.495
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart


  GAPGENÇ Siirt

  Siirt Gençlik ve Bilişim Derneği, GAPGENÇ Düzenleme Komitesinde yer almaktadır.

 5. #5
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  39
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  378

  Standart

  Merhaba Arkadaşlar;


  Arkadaşlar festival heycanı tüm türkiyede şuanda yayılmış bir durumda festivali herkese duyurmaya çalışıyoruz başvurular geliyor ama yetersiz daha çok gençe ulaşmak için cağrı mailimizi sizlerde üyesi olduğunuz gruplara iletebilirsiniz.

  Ayrıca festival sunumunu ançak bitirebildik onuda ekte sizlere sunuyorum. gerekli toplantılarda görüşmelerde kulanabilirsiniz.

  2. Düzenleme komitesi toplantısı için en uygun tarih 10-11 Nisan diye belirtmiştik. Ama bu tarih bazı arkadaşlara uymuyor. bu konudada yapabileceğimiz pek bişey yok aslında bir hafta öncesinde başvuruların değerlendirilmesi olacak yani toplantıyı bir hafta öncesine cekmemiz doğru olmaz bir hafta sonrası ise çok gec kalmış olcağız çünkü nisan 18'ne kadar herşeyi sonlandırmamız lazım onun için en uygun tarih 10-11 Nisan arkadaşlardan hafta içi önerisi geldi eğer haftaiçi herkese uyuyorsa hafta içine cekebiliriz. onun içinde sizden haber bekliyor olacağım.

  Arkadaşlar düzenleme komitesinde yer alanlar festivalde gönüllü olarak yer almak istiyorsanız gönüllü başvurunuzu yapmanız lazım yada etkinlik yapacaksanız başvurular bitmeden başvuru yapmanız lazım.

  Yusuf İle birlikte gecen hafta Ankara-İstanbul turu yaptık onunla ilgili rapor aşağıda sunuyorum sizlere


  İSTANBUL-ANKARA SEYEHAT RAPORU

  TEMAS KURULAN KİŞİLER/KURUMLAR:
  Habitat İçin Gençlik Derneği: Sezai HAZIR, Başak SARAL
  GAP Bölge Kalkınma İdaresi: Şeyhmus YILMAZ
  Ulusal Ajans: Ali YURTSEVER
  Toplum Gönüllüleri Vakfı: Çağlar KARAKUŞ, Özge KONURALP, Emrah GÜRSEL
  Bilgi Üniversitesi: Yörük KURTARAN, Neslihan ÖZTÜRK
  Batman Milletvekili: Mehmet Emin EKMEN
  Devlet Demir Yolları Genel Müdür Yardımcısı: Veysi KURT
  Devlet Demir Yolları Yolcu Daire Başkanı: Abdülkadir GÜL
  Devlet Demir Yolları Turizm, Reklam Tanıtım Şube Müdürü: Alim KEMER
  Doğal Yaşam Derneği Yönetim Kurulu
  Gençlik Karavanı- Gürkan AKÇAER
  2010 İstanbul Kültür Başkenti Gönüllü Sorumlusu: Murat ALEMDAR
  Secret CV Kurumsal İletişim Sorumlusu: Deniz COŞAR
  Limak A.Ş: Gamze GÜRBÜZ
  Habertürk Gazetesi: İnan GEDİK

  YAPILAN ÇALIŞMALAR

  1-Ankara GAP İdaresi Gapgenç Festival Toplantısı
  2-Festival Treni İçin Devlet Demir Yolları İle Görüşme
  3-Batman Milletvekili İle Görüşme
  4-Gençlik Sivil Toplum Kuruluşları İle Görüşme
  5-Sponsorluk Görüşmeleri

  GÖRÜŞME DETAYLARI

  1- Ankara’daki Toplantıda Ulusaldaki Gençlik kuruluşları Sorumluları ile Festivalin genel çerçevesi hakkında konuşuldu ve bu kurumların festivale nasıl destek verecekleri hakkında görüşleri alındı. Bu toplantının raporu ayrıca hazırlanmaktadır.
  2- Festival Treni için Devlet Demir Yolları Genel Müdür Yardımcısı Veysi Kurt İle görüşüldü. Festival treni için yasal olarak sponsor olamadıklarını ama uygun görmemiz durumunda fiyatta gerekli bütün indirimleri yapacaklarını. Uygun bir bütçe ile yolcular için isteğimiz doğrultusunda vagon ayarlayabileceklerini, etkinlik için de Hürriyet Treni’ne kiraladıkları vagonu ücretsiz verebileceklerini söylediler. Trende süsleme yapabileceğimizi, İstanbul ve Ankara’daki Devlet Demir Yollarına ait reklam panolarını ücretsiz kullanabileceğimizi söylediler. Bunun için Valilikten veya GAP Bölge Kalkınma İdaresi’nden bir resmi yazı talep ettiler.
  3- Batman Milletvekili Mehmet Emin Ekmen İle Meclisteki ofisinde bir araya gelindi. Festival hakkında bilgi verildi. Sponsorluk için Batman’lı İş adamlarının harekete geçirilmesi ve Yerelde ihtiyaç duyulan bazı konularda destek istenmiştir. Vekilimiz Yereldeki ortaklarımız ile görüşeceğini ve bu festivalin herkes tarafından sahiplenilmesi noktasında çalışmalar yürüteceğini söylemiştir. Bunun dışında Sponsorluk ile ilgili birkaç iş adamı ile görüşeceğini ve bu konuda da gerekli desteği vereceğini belirtmiştir. Bu süreci takip edeceğini ve bizimle sürekli irtibat halinde olacağını söylemiştir.
  4- Sivil toplum kuruluşlarından Habitat İçin Gençlik Derneği’nin Beşiktaş’taki Ofisinde derneğin yönetici ve koordinatörleri ile toplantı yapılmış ve festival kapsamında yapılması planlanan ‘Gençlik Forumu’ hakkında görüşülmüştür. Gençlik Forumu’nda gençler ile hangi konuların tartışılması gerektiği ve nasıl bir yöntem uygulanması gerektiği üzerine görüşülmüştür. Habitat İçin Gençlik Derneği festival kapsamında yapılacak bir forumda daha çok bölge gençliğinin sorunları ve ihtiyaçları üzerinden bir konu belirlenmesi gerektiğini belirttiler. Forumun yine bölge gençliği tarafından modere edilmesi gerektiğini ama her konuda destek olabileceklerini söylediler.
  5- Bilgi Üniversitesi Çalışmalar Birimi sorumlusu Yörük KURTARAN ile Gençlik Forumu ve Yaşayan Kütüphane kurulması üzerine görüşüldü. Yörük KURTARAN Gençlik Forumu fikrinin iyi bir fikir olduğunu ve şuan tasarı halinde olan Gençlik Yasasının festivalde forum kapsamında gençler tarafından tartışılabileceğini ve sonucunda da bir bildiri yayınlanabileceğini belirtti. Bölgede festival kapsamında Yaşayan Kütüphane oluşturulması için gönüllü bir ekibin, yeterli bir bütçenin ve işi takip edecek birkaç tam zamanlı çalışanın olması gerektiğini söyledi. Bunların sağlanması durumunda bu gönüllü ekibe 2 günlük bir eğitim verebileceklerini söylediler. Yaşayan Kütüphane’nin bölgenin diğer festivallerinde de dolaşabileceğini ve bu projenin yaygınlaştırılması açısından önemli bir adım olacağını belirtti. Gençlik Forumu ve Yaşayan Kütüphane için irtibat içinde olunması gerektiğini ve talepler doğrultusunda gerekli desteği sunabileceklerini söylemiştir. Gençlik Forumu için Habitat İçin Gençlik Derneği ve Toplum Gönüllüleri Vakfı ile de görüşeceğini ve bu işi bu sivil toplum kuruluşlarının desteği ile de yapabileceğimizi belirtmiştir.
  6- Batman Milletvekili Mehmet Emin EKMEN’in doğrudan LİMAK A.Ş ile temasa geçmesi üzerine Şirketin yöneticileri ile görüşülmüştür. Geçen sene yapılan festivalin kitapçığı, filmi ve bu sene yapılacak olan festivalin sponsorluk dosyası takdim edilmiştir. Şirket yetkilileri gerekli incelemeleri yaptıktan sonra cevap verebileceklerini belirtmişlerdir.
  7- Secret CV Kariyer ve Danışmanlık Şirketinden Kurumsal İletişim Sorumlusu Deniz COŞAR ile görüşülmüştür. Sponsorluk görüşmesi iki başlık altında yapılmıştır. Şirketin maddi olarak nasıl bir destek sunacağı ve veritabanını festivalin tanıtımı için ne şekilde kullanabilecekleri üzerine görüşülmüştür. Gerekli bilgilendirmeler yapılmış, festival ile ilgili materyaller takdim edilmiştir. Şirket maddi olarak destek sunamayacağını çünkü 2010 yılına ait sponsorluk planlamalarının 2009 yılının son aylarında sonlandırıldığını söylemiştir. Bu konu ile ilgili yöneticiler ile görüşülüp geri bildirim yapacaklarını belirtmişlerdir. Bunun dışında İnternet sponsoru olabileceklerini ve veritabanlarına kayıtlı 8 milyon 100 bin kişiye festivali duyurabileceklerini belirtmişlerdir. Bu konu ile ilgili en geç bir hafta içinde netleşecek bir sponsorluk anlaşması yapılacaktır.
  8- İstanbul Bilgi Üniversite Gençlik Çalışmaları Birimi’nden Neslihan ÖZTÜRK ve İstanbul 2010 Dünya Kültür Başkenti Gönüllü Koordinatörü Murat ALEMDAR ile etkinlik çağrısına yönelik yönlendirmeler ve festivalin kendi organizasyonları içinde görünür kılınması noktasında görüşmeler yapıldı.
  9- Ulusal Ajans’tan Ali YURTSEVER ile geçen yıl yapılan sponsorluk gibi bir sponsorluk yapılıp yapılamayacağı üzerine görüşüldü. Ulusal Ajans geçen sene festivalin bütün basım işlerini üstlenmişti. Ali YURTSEVER gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra geri bildirim yapacağını belirtmiştir.


  Kolay Gelsin...

  Emrullah GİRGİN

 6. #6
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  39
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  378

  Standart

  GAPGENÇ FESTİVAL'DE ETKİNLİK YAPMAK İÇİN ÇAĞRI AÇILDI!

  DURMA SEN DE BAŞVUR

  Türkiyeden ve dünyadan bir çok genci ve gençlik kuruluşunu bir araya getiren GAPGENÇ FESTİVAL, 07-10 Mayıs tarihleri arasında Batman'da gerçekleştirilecek..

  Gençlerin kendileri ve çevreleri ile ilgili sorunlar hakkında çözümler üretebilecekleri alanlar oluşturmak, kültürel ve sanatsal faaliyetler aracılığıyla kendilerini ifade edebilecekleri alanlar yaratmak, farklı bölgelerden ve kültürlerden gelen gençlerin bir araya gelmesini sağlayarak kültürler arası diyaloga katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Bu festivalle görece hizmetlere erişimi kısıtlı gençlerin sosyal katılımını güçlendirmek ve katılım araçlarına erişimini arttırmak temel unsur olarak yer almaktadır. Gençlik alanında bölgesel düzeyden ulusal ve uluslar arası düzeye, ulusal ve uluslar arası düzeyden bölgesel düzeye bilgi akışını sağlayacak alanların yaratılması hedeflenmektedir.

  Teması 'Kültürel Yüzler' olan GAPGENÇ FESTİVAL'DE farklı kültürlerden gençleri bir araya getirmek, ürettiklerimizi paylaşmak ve bu yolla birlikte öğrenerek, gelişmek ve Kültürler arası değişimi gerçekleştirmek için GAPGENÇ FESTİVAL'İN sesine kulak verin, bu festivalde yer almanız için GAPGENÇ size çağrıda bulunuyor.

  GAPGENÇ FESTİVAL'E katkıda bulunmak için;

  Atölyeler bölümünde atölye düzenleyebilir,

  Gençlik Kuruluşları Fuarında masa açabilir,

  Kültür-Sanat Etkinlikleri bölümünde etkinlik düzenleyebilir.

  Organizasyonda Gönüllü olabilirsiniz.

  Başvuru Formları ve Ayrıntılı Bilgi İçin: http://www.gapgenc.org/tr/index.html

  *Son Başvuru Tarihi: 29.03.2010*

  Tüm etkinlik başvuruları Düzenleme Komitesi tarafından değerlendirildikten
  sonra, en geç 18 Nisan 2010 tarihinde başvuru sahiplerine yanıt verilecektir.


  Emrullah GİRGİN
  Festival Koordinatörü
  0532 2253181
  Gapgenç Festivali < 2010 < BATMAN
  gapgencfestival@gmail.com

 7. #7
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  39
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  378

  Standart

  GAPGENÇ FESTİVAL'E Başvurmak İçin Son 3 Gün!!!  GAPGENÇ FESTİVAL'E katkıda bulunmak için;

  Atölyeler bölümünde atölye düzenleyebilir,

  Gençlik Kuruluşları Fuarında masa açabilir,

  Kültür-Sanat Etkinlikleri bölümünde etkinlik düzenleyebilir.

  Organizasyonda Gönüllü olabilirsiniz.

  Başvuru Formları ve Ayrıntılı Bilgi İçin...;

  Gapgenç Festivali < 2010 < BATMAN

 8. #8
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  39
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  378

  Standart

  Gapgenç festivalinin afişlerini Siirt Sokaklarına astık... 9. #9

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  44
  Mesajlar
  13.495
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  Bu yılki Batman Festivalinde, Siirt olarak üzerimize düşeni yapmalı ve farkımızı ortaya koymalıyız.

 10. #10
  Pe-KeSoOo Array
  Üyelik tarihi
  18.09.2005
  Mesajlar
  1.222
  Tecrübe Puanı
  44

  Standart

  2010 Gapgenc Festivali Batman'da .

  İnşallah Geçen Sene Oldugu Gibi Ve Daha da İyisini Yapmak İçin Butun Ugrasları Gosterecegiz..
  Şimdiden Emegi Geçen Ve Bu Etkinliklerde Buyuk Çabalar Gosteren Herkese Teşşekür Ederim...
  Bizde Bilirdik Sevgiliye Karanfil Almasını Lakin Aç İdik Yedik Karanfil Parasını ... [Yılmaz Güney]


 

Benzer Konular

 1. 1 Mayıs İşçi Bayramı
  By MamE in forum ÖZEL GÜNLER
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 05.05.2009, 10:02
 2. GAP Gençlik Festivali (8-9-10-11 Mayıs 2009)
  By RoHaN in forum SİİRT VE SİTE ETKİNLİKLERİ
  Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 29.04.2009, 12:09
 3. GapGenç Festivali Mardin Toplantısına Katıldık (7-8 Mart 2009)
  By RoHaN in forum SİRGEB - Siirt Gençlik ve Bilişim Derneği
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 16.03.2009, 21:51
 4. GapGenÇ Festivali için Siirt'teki Gençlik Dernekleri Toplandı (15-03-09)
  By RoHaN in forum SİRGEB - Siirt Gençlik ve Bilişim Derneği
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 16.03.2009, 03:38

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •