2 sonuçtan 1 ile 2 arası
 1. #1
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  35
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart Yeni Üyeler İçin Faydalı Bilgiler.

  Kullanıcı ayarlarımı nasıl değiştirebilirim?

  Sayfa'nın Sol Üst Kısmında Bulunan ''Profilim'' Kısmından Değiştirebilirsiniz.

  Gösterilen saatler yanlış!

  Gösterilen saatler büyük bir ihtimalle doğrudur. Fakat gördüğünüz saat, bulunduğunuz yerin saat diliminden farklı olabilir. Bu durumda, Profil linkini tıklayıp kendiniz için geçerli saat dilimini seçmeniz gerekir, örn. London, Paris, New York, Sydney vs. Çoğu seçenekler için geçerli olduğu gibi, saat dilimini değiştirme imkanıda kullanıcılara verilmiştir.(''Kontrol Paneli'')

  Değişik bir zaman dilimi seçtim ama saatler hala yanlış!
  Doğru zaman dilimini seçtiğinizden eminseniz ve saat hala yanlış gösteriliyorsa, bunun en olası sebebi gün ışığından yararlanma değişimleri olabilir. Örn. yaz aylarında görülen saatler, bulunduğunuz ülkenin gerçek saatinden bir saat ileri veya geri olabilir.

  İsmimin altında resim (avatar) göstermek için ne yapmalıyım?

  ''Profilim - Üye Resmi/Avatar'' Dediğimiz kısımdan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  Mesaj altına imza nasıl eklenir?

  Herhangi bir mesaja imzanızı ekleyebilmek için önce Profil sayfanıza girip bir imza hazırlamanız gerek. Daha sonra mesaj gönderme formunun alt kısmındaki İmzamı ekle seçeneğini seçip mesajınıza imzanızı ekleyebilirsiniz. Gönderdiğiniz bütün mesajlara genel bir ayar olarak imzanızın eklenmesini istiyorsanız, Profil sayfasındaki seçeneği tıklayın. Buna rağmen dilediğiniz her mesaj için imzanızın eklenmesini önleyebilirsiniz (mesaj gönderme formunda İmzamı Ekle seçeneğini silmeniz yeterli).

  Anket nasıl hazırlanır?

  Anket hazırlamak çok basit: yeni bir başlık konu gönderirken, mesaj gönderme formunun altında Anket Ekle formunu göreceksiniz (böyle bir formu göremiyorsanız, anket ekleme yetkiniz yok demektir). Anket sorusunu ve en az iki tane anket şıkkı eklemeniz gerekir. Anket şıkkı eklemek için Bu Şıkkı Ekle düğmesini tıklayın. Ayrıca anketin gösterim süresinide belirleyebilirsiniz, 0 süresiz demektir. Eklenebilecek anket şıklarının sayısı sınırlıdır.

  HTML kullanabilir miyim?

  Hayır Kullanamazsınız.Böyle olması güvenlik içindir. Amaç, pano görüntüsünün bozulmasını veya daha değişik sorunların meydana gelmesini önlemektir.

  Smiley nedir?

  Smiley veya Emoticon, belirli duygu ifadelerini vermek için kullanılan işaretlerdir. Metinde küçük resimler halinde görüntülenir. Örn. mutlu, ise üzgün anlamındadır. Kullanabileceğiniz smileylerin listesini mesaj gönderme formunda görebilirsiniz. Smileyleri aşırı derecede kullanmamaya özen gösterin (En Fazla 3 Smiley Kullanın) metin yoksa okunmaz hale gelebilir. Bu durumda yönetici smileyleri veya mesajınızı tamamıyla silmeye karar verebilir.

  Duyuru nedir?

  Duyurular sadece yönetici, bölüm ve forum yetkilileri tarafından yazılmış yazılardır. Forum hakkında üyelere verilecek bilgiler için, yöneticiler bu yazıyı kullanırlar. Bu yazı ile forumda yapılmış yada yapılacak değişiklikler hakkında bilgi verirler... Duyurulara cevap yazamazsınız o konuyu tartışmak için yeni bir konu açmanız gerekir.

  Pm Nedir? Nasıl Gönderilir?

  Türkçeleştirirsek Özel mesaj anlamına gelen kelime ..Yani size özel.
  PM forumda kişisel sorunlarınızda kullanacağınız haberleşme aracınızdır..
  Peki pm i ne zaman kullanacağız ? Sadece sizi ilgilendiren konularda , soru sormak istediğinizde ; veya kişisel isteklerinizde kullanabilirsiniz..
  Forumun orta yerine kimseyi alakadar etmeyen konu açmak yerine bunu kullanın ...
  Şimdi forum içerisinde nasıl pm atılacağını yani türkçe anlamı nasıl özel mesaj atılacağını anlatacağım...
  İlk başta pm atmak istediğimiz kişinin nickini tıklıyoruz yani profiline tıklıyoruz ve profilin altında özel mesaj gönder var onu tıklıyoruz ardından mesajımızı yazıyor ve gönder diyoruz işlem bu kadar.

  Yeni Yazılan Tüm Mesajlar Nasıl Görüntülenir?

  Forumda online olmadığınız yada online oldugunuz süre zarfında atılan tüm yeni mesajları tek bir pencere içerisinde görebilir ve takip edebiliriz
  Yapmamız gerekenler çok basit.
  Yeni Mesajlar yada üye panelinizde yer alan Yeni Mesajlar kısmına tıklıyoruz
  - Karşımıza gelen sayfada yeni mesajların tümünü görebiliyoruz, devam'eder sayfa 1-2-3 ne kadar msj varsa hepsini incelem şansımız oluyor

  Arkadaş Listesi Nedir Nasıl Kullanılır?

  Arkadaş listeniz kişiye özelleşme imkanı sağlar.

  Arkadaş listesine ekleğiniz kişi ile özel mesaj'laşma liste'den daha kullanışlı bir ortam sağlıyor ve eklediğiniz arkadaşlarının online olup olmadığını görebiliyorsunuz.

  Üye engelleme ise engellediginiz kişinin size özel mesaj atmasını engelleyen bir özelliktir.

  Arkadaş listeme ekleme ve özellikleri : Forumda arkadaşlarınızı listenize alabilir ve bunlara istediğiniz zaman kolaylıkla özel atabilir, online listesinde arkadaşlarınızı rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.

  Eklemek istediginiz , üye adına tıklayın ve ardından karşınıza çıkan pencerede Arkadaş Listeme Ekle kısmına tıklayın

  Açtığınız Konunun Kilitlenmemesi İçin Nasıl Arama Yapmalısınız..?
  Forumda arama yaptım ama bulamadım gibi başlayan sorunlar görüyorum ve bir hayli fazla ve süreklide karşılaşıyoruz sanırım arama motorunu nasıl kullanacağımız hakkında bazı arkadaşlarım yanlış arama şekli ile konularının kilitlenmesine engel olamıyorlar.
  Sizlere Yolladığınız konularınızın kilitlenmemesi ve emeğinizin boşa gitmemesi için aramayı şu şekilde yapmanızı kısaca buradan aktarmak istiyorum.


  1- Genellikle Aramalarınızı Bölüm Ana sayfada en üstte sağda bulunan arama bölümümüzden yapınız.

  2- Yollayacağınız konunun başlığı ile değil,konunun içerisinde geçen 3 veya 4 kelime belirleyerek arama yapmaya çalışın

  3- Konunuzun içerisinden belirlediğiniz kelimeleri aralarına mutlaka (+) işareti koymadan arama yapınız.

  4- Sizden önce yollayan arkadaşınız belki copy/past yaparken [ i,ü,ö...] gibi harflerin noktaları olmadan yollayabilir bu nedenle belirlediğiniz kelimelerde noktasız ünlü harflerin geçtiği kelimeler belirlemeye dikkat edin

  Örnek:gazete+kalabalık..... gibi

  5-Yine aynı [ş,ç,ğ..] bu harflerde copy/past yaparken s,c,g olarak yollanmış olabilir bunlarıda göz önünde bulundurarak arama yapınız.

  Bu açıklmayı hem forumumuzun sorunsuz işleyişi hemde sizlerin emeklerinizin boşa gitmemesi için yapıyoruz...

  Flood Nedir ? Neden yasaktır ?
  Flood mesajınıza cevap gelmediği halde arka arkaya mesaj yazmaktır...
  Flood yapmak forumda görüntü kirliliğine ve gündemden düşen konuların üstlerde yer almasına ve zamanla forum içinde karmaşaya yol açacağı için yasaktır..Bunun yerine düzelt butonu kullanılmalıdır

  Forumu E-posta İle Takip Etme: Forum Mesajları Email Adresinize Nasıl Gelir?
  Aslında e-posta yazışma gruplarının aksine, internet forumlarında prensip, forumu sizin ziyaret ederek yazılan yanıt ve yeni mesajları okumanızdır. Ancak forumdaki (bazı) mesajların e-posta adresinize gelmesini istiyorsanız, bunun için 2 seçenek mevcut:

  1- KONULARIN İZLEMEYE ALINMASI : Yeni Yanıtların E-Posta Adresinize Gelmesi:
  Diyelim ki forumda enteresan bulduğunuz bir konu gördünüz ve bu konuyu yakından takip etmek istiyorsunuz. Konuyu "takibe alarak" bu konuya eklenecek yeni yanıtların otomatik olarak e-posta adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

  Bunun için konuyu okuduğunuz ekranda ilk mesajın hemen üstünde göreceğiniz "KONU ARAÇLARI" menüsüne birkez tıklayınız ve açılacak menüden "Konuyu İzlemeye Alın" bağlantısını seçiniz.

  Karşınıza çıkacak ekranda "İleti Çeşiti" seçeneğini aşağıdaki şekilde belirleyebilirsiniz:

  Anlık E-Posta Uyarısı : Bir üye bu konuya yanıt eklediği anda, bu yanıt e-posta adresine bildirilir.
  Günlük E-Posta Uyarısı : Bir konuya gün içinde eklenen yanıtlar günün sonunda tek mesajla size bildirilir.
  Haftalık E-Posta Uyarısı : Bir konuya hafta içinde eklenen yanıtlar haftanın sonunda tek mesajla size bildirilir.
  E-Posta Almadan İzle : Konuya eklenen yanıtlar size bildirilmez ancak konu izlenen konular arasına alınır ve bu konuların listesine üye sayfanız içinde erişerek konuları takip edebilirsiniz.
  Ayrıca bir konuya yanıt eklediğinizde de (Hızlı Yanıtı değil, Gelişmiş Arabirimi kullanırsanız!) konuyu izlemeye alma menüsü karşınıza çıkacaktır ve bu ekranda da izleme metodunu seçebilirsiniz.

  2- FORUMLARIN İZLEMEYE ALINMASI : Bir Forumdaki Yeni Konuların E-Posta Adresinize Gelmesi:
  Bir foruma gönderilen TÜM mesajların e-posta adresinize gelmesini sağlayamazsınız. Ancak bir forumda açılan YENİ KONULARIN e-posta adresinize gelmesini sağlamanız mümkün.

  Bunun için forum ana sayfasında öncelikle izlemeye almak istediğiniz forumun ismine birkez tıklayarak forumun içine giriniz.Daha sonra sağ üstte göreceğiniz Forum Araçları menüsüne bir kez tıklayarak açılacak menüde "Forumu İzlemeye Alın" bağlantısını seçiniz. Burada haftalık ya da günlük e-posta uyarısı seçeneklerinden birini işaretleyerek bu forumda yeni açılacak konuların otomatik olarak e-posta adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

  Konu ve Forumların İzlenmesi ile İlgili Bazı Hatırlatmalar ve Püf Noktaları:
  Konu ve forumları izlemeye almadan önce sitede kayıtlı e-posta adresinizinden güncel ve doğru olduğundan emin olunuz. Gerekirse bu sayfada değiştiriniz.
  Bir konuyu izlemeye aldıysanız, e-posta adresinize gelecek "üye yanıtına" e-posta ile yanıt vermeyiniz. Bu yanıt gerçekte üyeden size gelmez, forumdan gelir, dolayısıyla yanıtınız da üyeye gitmez. Bu tip bir mesaja yanıt vermek istiyorsanız, forumu ziyaret edip, yanıtınızı konuya ekleyiniz.
  İzlemeye aldığınız konu ve forumları üye sayfanızdan takip edebilirsiniz. Bu sayfada izlemeleri iptal edebilir veya sıklığını değiştirebilirsiniz.
  İzlemeye aldığınız bir konuya yeni yanıt eklendiği uyarısını alırsanız, mutlaka forumu ziyaret ediniz. Siz forumu birkez ziyaret edinceye kadar, bu konuya eklenecek sonraki yanıtlar size bildirilmez (posta kutunuz çok dolmasın diye). Bu nedenle yeni yanıtlardan haberdar olmak için, yeni yanıt uyarısını alır almaz forumu birkez ziyaret etmeniz gerekir. (Tabii üye adınız ve şifrenizle giriş yapmanız gerektiğini söylemeye gerek yok)
  İzlemeye aldığınız bir konuya yanıt eklendiyse bu yanıt e-posta içinde yer alır ama forumu ziyaret edip yanıtı yeniden okumanız önerilir. Zira yanıtı ekleyen üye daha sonra yanıtı yeniden düzenlemiş veya silmiş olabilir. Bu tip durumlar size bildirilmeyeceğinden, yanıtın son durumunu sadece forumu ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.
  İzlemeye aldığınız bir konuya sizin eklediğiniz yanıtlar size bildirilmez.


  İyi Forumlar
  Siirtliler Board

 2. #2
  Forum Demirbaşı Array
  Üyelik tarihi
  18.06.2007
  Yer
  Anasının Dizinin Dibinden :=)
  Yaş
  35
  Mesajlar
  10.932
  Tecrübe Puanı
  233

  Standart

  teşekkürler derbeder çok güzel anlatım olmuş..

  Takdir Ediliyorsanız Değil, Taklit Ediliyorsanız Başarmışsınız Demektir.
  Hayat öyle oyunlar oynuyor ki, nereye tutunsam düşüyorum.
  Tam da palyaçonun dediği gibi: "ağlayamadığımdan gülüyorum."
  Paul Auster


 

Benzer Konular

 1. Donanım Terimler Sözlüğü
  By by_ex in forum İNTERNET ve GÜVENLİK
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06.02.2009, 11:42
 2. Benim İçin GaLaTaSaRaY Tutkusu
  By FıstıQ_CoCuq in forum GALATASARAY
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 28.06.2007, 23:59
 3. Unutulmayanlar
  By candy5 in forum GALATASARAY
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 28.03.2007, 19:52
 4. Talak
  By CefA_CasH in forum İSLAMÎYET (GENEL)
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 21.02.2007, 14:17
 5. 1000'den Fazla Güzel Söz
  By RoHaN in forum DERİN DUYGULAR
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 20.11.2005, 22:52

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •