1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Forum Demirbaşı Array
  Üyelik tarihi
  18.06.2007
  Yer
  Anasının Dizinin Dibinden :=)
  Yaş
  35
  Mesajlar
  10.932
  Tecrübe Puanı
  233

  Arrow Azami Tamir Süresinde Gelmeyen Firmaları Şikayet Dilekçesi

  Azami Tamir Süresinde Gelmeyen Firmaları Şikayet Dilekçesi

  Yetkili servislerin tamir süreleri - saın alınan ürünlerin on beş günde iade edilmesi - azami tamir süresi  (792.12 YTL altında ki alışverişler için)
  .......... KAYMAKAMLIĞI
  TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞI’NA
  (792.12 YTL ile 2.067,89 YTL arası alışverişler için)
  ..........VALİLİĞİ
  TÜKETİCİ SORUNLARI İL HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞI’NA  ŞİKAYET EDEN : Tüketicinin adı soyadı adresi
  ŞİKAYET EDİLEN : Şikayet edilen kişi/ler ya da kurum/ların adı soyadı,unvanı,adresi(sorumluluk açısından birden fazla olabilir.)  ŞİKAYET KONUSU : Yetkili Servisin azami tamir süresi olan 15 işgününü veya 30 iş gününü geçirmesi

  OLAYLAR : Servise giden ayıplı malın asgari tamir sürelerinin geçmesine konu olan olay, yaşadığınız hadiseler; net, fazla ayrıntıdan uzak ama olayı tam olarak ifade etmelidir. .Örnek (../.../2004 tarihinde .... yetkili servise başvurdum.Bana verilen servis fişinde malımın ayıbının...... olduğu belirtildi. Şeklinde anlatınız.)
  (1, 2, 3, şeklinde Madde madde anlatmanızı öneririz.)

  Hukuki Sebep : Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun

  Deliller : Fatura, Garanti Belgesi ve/veya (Gerektiğinde Kullanma Kılavuzu) Yetkili Servislerden alınan Fişler ve/veya Firma ile yapılan yazışmalar ve/veya diğer deliller (elinizde ne tür belgeler veya deliller varsa hepsini yazabilirsiniz, yaşadığınız hadiseler için varsa tanık da yazabilirsiniz)


  Netice-i Talep : 1-Ayıplı malın arızasının 15 işgünü içerisinde giderilememesinden dolayı ayıplı malın tamiri tamamlayıncaya kadar benzer özelliklere sahip başka bir malın tarafıma tahsis edilmesine,

  2-malın tamir süresinin 30 işgünü içerisinde giderilememesinden dolayı a) bedel iadesine b) ayıp oranında bedel indirimine c) yenisiyle ücretsiz değiştirilmesine

  ( Buraya durumunuz yukarıda iki maddeden hangisine uyuyorsa onu yazınız. Olay Eğer 2. maddeyle örtüşüyorsa a,b ve c seçeneklerinden birisini seçtiğinizi belirtiniz) karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …./ …. (tarih)
  Ad, Soyad,
  imza
  Açıklama: 790,12 YTL değere kadar olan tüketici şikayetleri için ilçe hakem heyetlerine başvurmak mecburidir. Burada verilen kararlar mahkeme kararı niteliği taşımaktadır. İcra kabiliyeti vardır. Ancak 790,12 YTL üzeri için verilen kararların icra kabiliyeti olmayıp mahkemeler için kesin delil niteliği taşımaktadır.

  Takdir Ediliyorsanız Değil, Taklit Ediliyorsanız Başarmışsınız Demektir.
  Hayat öyle oyunlar oynuyor ki, nereye tutunsam düşüyorum.
  Tam da palyaçonun dediği gibi: "ağlayamadığımdan gülüyorum."
  Paul Auster


 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •