9 sonuçtan 1 ile 9 arası
 1. #1

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  41
  Mesajlar
  13.495
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Forumda Kaynaşmayı Arttırmak İçin Birşeyler Yapalım

  Forumda uzun bir zamandan beri sessizlik hakim.

  Bazen düşünüyorum da, çeşitli aktiviteler mi yapalım diye.

  Örneğin fotoğraf yarışması, photoshop yarışması, ses yarışması, müzik yarışması, sabaha kadar geyik gır-gır yarışması, bir haftada 1000 mesaj yarışması ....


  Sitedeki durgunluk ve suskunluğun sona ermesi adına çok daha farklı fikirleri de bekliyorum.

  Bir program paylaşılabilir. O programın bir özelliği hakkında hangi üyemiz daha güzel işlev yaparsa ona ödül veririz örneğin veya revaşta olan bir yarışma için sitemizde yardım konusu açılıp, üyelerimiz arası oyunda yarışma düzenleyebiliriz.

  Veya site açmayı öğretiyoruz diye bir bölüm açarız ve bir haftada herkes birer site açmalarına yardımcı oluruz.

  Üyelerimizin zamanlarını geçirdikleri bu ortamda en azından faydalı işlerin yapılması adına kodlama eğitimi, photoshop eğitimi, bilgisayar tamiri eğitimi, tasarım grafik eğitimi, gazete tasarım eğitimi, haber sitesi eğitimi gibi konuları işleyebilriiz.

  Horgan, Kont, Pisune, Dupi, ve Erol arkadaşlarımız kodlama ve tasarımda iyiler.

  Nesta abimiz program konusunda üstüne tanımıyorum.

  Bilgisayar arızaları konusunda Dupi, Kont, Erol ve Pisune yine oldukça başarılı.

  Pazarlama eğitimi konusunda Efsane ve Eleman abi alanında uzman kişiler.

  Dershanecilik alanında Vot56 hocamız, Tiyatro, Sanat ve Müzik konusunda Ulash ve Umut Ulash yine sitemizin önde gelen isimleri arasında.

  Fotoğrafçılık alanında Derbeder, bilgi ve birikimlerini sizlere aktarabileceği gibi çeşitli organizasyonlar düzenleyip Siirt'in fotoğraf yolculuğunu başlatabilir.

  Ayda 1 kez toplantılar düzenlenebilir. Sponsorluk sistemiyle önemli mesafeler katedilebilr.

  Okul ziyaretleri gerçekleştirilip sitemiz tanıtılabilir.


  Tek yapmamız gereken, üzerimize serpilen ölü topraklarını silkelemek. Ne dersiniz.

 2. #2
  Eşref EREZ

  ASAYİŞ B€RKEMAL
  Array
  Üyelik tarihi
  19.05.2006
  Yaş
  46
  Mesajlar
  6.566
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  eskiden bizim forumlara paylaşım sitesi denirdi,biraz uğraş verir bi kaç işlem bir arada yapıp araştırma sonucu elde ettiklerimizi paylaşır birbirimizi faydalandırırdık..

  arada msn de link alış verişi yapıp muhabbet ederdik paylaştıklarımız sadece müzik ve edebi eserlerden ibaret değildi pc programları ve kullanımı gibi işe yarayacak şeylerde vardı ..

  .bizim forumları kulanmak için donanımlı olmak şarttı her an print tuşuna basıp kopyaladığımız ekranı pover pointe yapıştırıp siteye sığacak kadar küçültüp jpg ye çevirip anında paylaşmak vardı..

  bir arkadaşımızın doğum gününe kendi elimizle photoshop ile düzenlediğimiz doğum günü kartlarımız vardı ..

  başkalarının veya eski yazar ve şairlerin sözlerini değil kendi yorumlarımızı yazardık memleket sorunlarını tartışıp çözüm arardık birilerine faydalı olmak bizi mutlu ederdi ve daha buraya yazmakla sığdıramadığım güzelik...........

  ya şimdi sadece ondan bundan alıntı söz ve lakırdılardan ibaret tek iyi tarafı bolca müzik olan ve insanları sadece tembelleştiren araştırma güdüsünden yoksun bırakan başta benimde günde bikaç saat bile girmeden yapamadığım kadar bağlayıcı olan sözüm ona paylaşım siteleri facebook ve twitter var..

  msn gibi kulanılabilen bu siteler artık msn'i bile rafa kaldırmış durumda. bu aralar resmi yazışmalar dışında elektronik posta bile atılmaz oldu.....

  ben siirtliler board sayesinde çok şey öğrendim şu anda bile öğrendiklerimle birçok pc problemini çözme şansım oluyor ama site hayalete döndüğünden bu yana öğrendiklerimin üstüne bişey ilave ettim dersem yalan olur ..

  ne yazıktır ki şu an kullandığım pc de ne bir corel ne bir photoshop nede bir gifanimatör var eskiden öylemiydi bunların yanında adını buraya yazmadığım eskilerin bildiği nice programlar...

  350 / 500 gb hardiskler yetmez kasılmaktan bi hal olurdu .. ek üstüne ek yapar rem yükseltir yinede başa çıkamazdık koca koca pclerimiz vardı ama yetmezdi şimdi 5 eski pc nin özelliğini bir notebook a yüklemişler kulanıcısı sadece facebook ta...

  rohan daha çok şey yazardım ama bununda boşa gideceğini biliyorum senin hatırına her gün sadece ben bile olsam sitede gezinirim problem değil ama ne yaparsak yapalım eski dostluğu ve sıcaklığı bulamıyacaz bu bizim suçumuz değil , benim ve seninle hallolacak işte değil herkes kolaya kaçıp tembelleşmişse bunu düzeltecek mercide siirtliler board değil .....

  yinede nostaljik yazından etkilenmedim o günleri hatırlayıp özlemedim değil keşke dediğin olsada yine sabahlara kadar uyanık kalsak ....
  BİZ ARTIK ÜÇ KİŞİYİZ
  BEN , KEYFİM VE KAHYAM..! 3. #3
  V-I-P Array
  Üyelik tarihi
  07.02.2008
  Mesajlar
  2.116
  Tecrübe Puanı
  56

  Standart

  İkinizde çok güzel konuşmuşsunuz abiler. Siteyi yeniden canlandırmak lazım doğrudur ama sanırım bu gerçekten geçici bir süreliğine olacaktır. Yani sosyal paylaşım siteleri forumları solladı,bütün gün orada oturup lak lak yapmak paylaşım yapmaktan daha rahat geliyor. Ama birşeyler yapalım,gerekirse hergün uğrayalım,belirli sayıda paylaşım yapalım falan derseniz,her türlü göreve bende hazırım.

  HAYATTA İKİ ŞEYE İNANIRIM... BİR AYNADA GÖRDÜĞÜME BİR DE YUKARI BAKIPTA GÖREMEDİĞİME...

 4. #4
  Şahin Özbilici Array
  Üyelik tarihi
  25.12.2010
  Yer
  Siirt-(Veleye)
  Mesajlar
  814
  Tecrübe Puanı
  27

  Standart

  Herkese merhaba.Uzun zamandır girmeye fırsat bulamıyordum.Malum sınavlarım vardı.Şimdi on günlük bir tatilim var.Acısını çıkarırım artık.

 5. #5
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart

  Arkadaşlardan sıkça duyuyordum Sitenin ismini. kulaktan kulağa konuşuluyordu. Siirtlilerin %70'i Siirtliler-Board Sitesini duymuş ve takip ediyordu.

  Nasıl olduysa üye oldum o zamanlar Bilgisayarın B'sinden bile anlamıyordum.

  Bugün bu seviyeye geldiysem Bu site sayesinde, gerek paylaşımlardan bilgiler elde eldim gerekse açılan konulardan haberdar oldum. Kendimi birçok alanda geliştirdim...

  Photoshop yarışmaları düzenlendi byük bir heves sardım sabahlara kadar photoshop'u kurcaladım bugün profesyonel derece de kullanıyorum. Bu sizlerin, Sitenin sayesinde oldu arkadaşlar.
  Yöneticilerin düzenlediği Etkinlik ve gezilere katılarak çok güzel dostluklar kurdum bugün hala onlarla görüşüyor oturup çay içiyorsam bu sitenin sayesinde oldu.

  Ayakta tutmamız lazım siteyi. Günde en az 2 saatimizi siteye takılarak konu açıp veya açılan konulara cevap yazarak geçirmemiz lazım.

  Ödüllü Photoshop yarışması Düzenlenebilir. Bunu için Sponsor olacak çok insan bulabiliriz.

  Aylık Toplantılarımızı ihmal etmemiz lazım. Toplantı olmazsa bile bile bir araya gelerek hasret giderip çay içeriz.

  Site içinde Güzellik Yarışması, Haftanın Üyesi, Ayın Üyesi devam etmeli.

  Kısa veya uzun mesafelei geziler düzenleyip bunları Sitede paylaşmalıyız.

  Artık herkesin amatör veya profesyonel Fotoğraf Makinası var olmasa bile telefonun fotoğraf çekme özelliği var. Bu nedenle tam zamanı deyip fotoğraf gezisi düzenlenebilir ve ayda bir olmak üzere yöneticilerin belirleyeceği kategorilerde yine ödüllü Fotoğraf Yarışması Düzenlenebilir.
  İlimizin tanıtımı ve Gençlerimiz içinde faydalı olacağını düşünüyorum.

  Esnaf, Vali, Belediye Başkanı, STK'lar ziyaret edilip Böyle bir sitenin yıllardan beri var olduğunu hatırlatmak gerekir.

  hasta Ziyaretleri, Rehabilitasyon, kreş ve yetiştirme yurdundanki kardeşlerimiz ziyaret edilip çeşitli hediyeler verilebilir.

  Gönüllü olarak Ücretsiz Photoshop, Corel Draw ve benzeri programların eğitimi Uzman arkadaşlarımız tarafından görsel olarak gençlere ders verilebilir.

  Yazmak geldi içimden....

  Rohan ve Eleman Abime konu için çok teşekkür ediyorum...

 6. #6
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  27.11.2009
  Yer
  Batman
  Mesajlar
  163
  Tecrübe Puanı
  15

  Standart

  Selamlar ;

  Öncelikle bu konuyu açtığı için admin bey e tşk ediyorum.Ben bu forumu yaklaşık 2 buçuk senedir takip ediyorum.Bu sürede gözlemlediğimi söylemek gerekirse forumda genel kullanıcı kitlesine değilde sanki 15 20 arkadaşın kendi arasında eğlenmek amacıyla uğraştığı bir alan gibi gördüm.Forumda canlılığın olması için her alandan kullanıcıya hitap edecek nitelikli içeriklerin olması lazım.Yani baktımda gırgır şamata eğlence bölümlerinde binlerce post atılmış bunlara ayrılan vakitlerin yarısını bilgisayarla & elektronik dünyası veya eğitim edebiyat gibi daha nitelikli bir çok başlıklar açılıp insanların ihtiyacını karşılayacak konular açılabilir.Bu sayede değişik değişik kullanıcıların foruma girmesi sağlanıp güncelliği sağlayabilirsiniz.

  Kendi gördüğüm şeyleri samimice anlatmaya çalıştım eksik veya yanlış gördüğünüz birşey varsa söyleyebilirsiniz.
  NONstop

 7. #7
  *BeYaZ ATLı*
  **PReNS**
  Array
  Üyelik tarihi
  22.02.2009
  Yaş
  32
  Mesajlar
  487
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Engin arkadaşa yazdıklarında katılıyorum.

  el ele verelim, boardı yüceltelim...

 8. #8
  Array
  Üyelik tarihi
  08.12.2005
  Yer
  Siirt, Turkey
  Yaş
  37
  Mesajlar
  2.963
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  2005 yılında tanıdığım Siirtliler Board sitesi sayesinde bugün para kazanmaya başladım RoHaN'ın bana öğrettiği web tasarım, kodlama ve bana tanıdığı iş imkanları sayesinde ek bir gelir elde ediyorum RoHaN ve Siirtliler Board sitesine borcumu ödeyemem hertürlü etkinliğe ve sitenin gelişimi için elimden geleni yapmaya hazırım.

 9. #9
  DUYGUSAL HANIM Array
  Üyelik tarihi
  03.04.2008
  Yer
  istanbulluyik Allahın adamıyik..:D
  Yaş
  32
  Mesajlar
  3.425
  Tecrübe Puanı
  82

  Standart

  elimden gleni yapmaya hazırım bn
  İŞTE YİNE O YEŞİL GÖZLERİNİ ARADI SANA LAYIK OLMAYAN KARA GÖZLERİM...VE BOŞTU TAHTIN...OYSA HERZAMANKİ GİBİ EMİRLERİNE HAZIRDI SOYTARIN......  Aşık maşuğa yazdığı mektubun sonuna hep üç nokta koyarmış...
  Maşuk aşığın ne demek istediğini anlarmış(...)  Y@$W!N


 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •