4 sonuçtan 1 ile 4 arası
 1. #1

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  41
  Mesajlar
  13.495
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Siirt İmam Hatip Mezunları duygulu gecede bir araya geldiler

  Siirt İmam Hatip Lisesi'nin eski ve yeni mezunları Cuma gecesi (13.06.2008) İmam Hatip Lisesinin bahçesinde bir araya gelerek mezuniyetlerini kutladılar.

  Duygulu anların yaşandığı gecede saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ve eski mezunlardan İbrahim Çoban'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim'in ardından geçmişinden bugününe kadar lisenin tarihi slayt gösterisiyle anlatıldı.  Geceye Siirt Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Atalay, Okul Müdürü Mehmet Fatih Alp, Okul Md. Yard. Mehmet Fatih Göztok, Milli Eğitim Müd.Yrd. ve eski mezunlardan İsa Güreş, Siirt Müftü Yrd. Ve eski mezunlardan Abdulbaki Bilgili, Batman Milli Eğitim Md.Yard. Şemsettin Arpas, Ş.Urfa Müftü Yrd. Ve eski mezunlarından olan Mekki Solmaz, Simyader Başkanı Necmettin Çiçek ile çok sayıda bay ve bayan mezun davetliler katıldı.  Geçirdiği kalp krizi sonucu Diyarbakır'da tedavi gören Siirt Valisi Necati Şentürk geceye katılamadığı için kendisine acil şifa dileklerinde bulunuldu. Ayrıca Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu, düzenlenecek SİDAV gecesinin yoğunluğundan dolayı katılamadığını fakat mezunlar gecesini kutladığını belirten bir mesaj gönderdi.  MEZUNLAR DERNEKLEŞEREK SİMYADER'İ KURDULAR

  İmam Hatip Lisesi Mezunları kısa adı SİMYADER olan Siirt İmam Hatip Lisesi Mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni kurdular. Düzenlenen gece SİMYADER'in böylece mezunlara yönelik ilk etkinliği oldu.

  Slayt gösterisinden sonra kürsüye davet edilen konuşmacılar İmam Hatip Liselilerinin ülkeye katkılarından bahsetmelerinin yanı sıra okulun eski öğretmenleri çeşitli anılarını anlatarak davetlileri hem güldürdüler hem de duygulu anlar yaşattılar.


  Siirt Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Atalay
  İmam Hatip Liseliler devletimizin her zaman teminatı olmuştur. Tarihinden bugüne kadar yetiştirmiş olduğu öğretmen ve talebe kadrosuyla hep örnek insanlar olmuşlardır. İmam Hatiplilere hiçbir kimsenin herhangi bir şüpheli gözle bakmasını istemiyoruz ve bunu kabul etmiyoruz. İmam Hatip Liseleri suç oranlarının en az olduğu okullardır. Anne ve babaların rahatsız olacakları konuların en az olduğu yerlerden biridir İmam Hatip Liseleri.


  Okul Müdürü Mehmet Fatih Alp
  Bu yuvaya çok şey borçluyuz. İmam Hatip Liselerinin ülkemizin kaynaşmasında çok katkısı var. Biz bu yuvada Allah sevgisi, vatan sevgisi öğrendik. Mevlana'nın kim olursan ol bağrımız herkese açıktık anlayışıyla yetiştik biz. Birileri bu yuvayı farklı görmeye ve göstermeye çalışabilir. Her şeye rağmen yüreklerimiz biz, sevgimiz birdir. Mezunlar olarak yuvanızı hiçbir zaman unutmayın.  SİMYADER Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çiçek
  Okulumuzun hayatımızda çok önemli bir katkısı var. Çok şey kazandık okulumuzdan. Allah sevgisini, millet sevgisini biz bu okulda öğrendik. Mezunlar olarak dernekleşmenin artık şart olduğunu gördük. Okulumuzla ilgili köprülerimizi yeni kurduğumuz derneğimizle daha da sağlamlaştıracağız.  Siirt Müftü Yardımcısı ve eski mezunlarından Abdulbaki Bilgili
  Yeni kurulan mezunlar derneğinin adı SİMYADER. Simya ismi bana çok manidar gelmektedir. Bildiğiniz üzere simyacılar toprağı ve taşı altına çevirmesini bilen insanlara denmektedir. Bu anlam itibariyle SİMYADER'i çok anlamlı buluyorum ve bu isim kendileriyle çok örtüşmektedir.  Haber: Siirtliler.Net Eklenme:14.06.2008

 2. #2

  SİTE KURUCUSU
  Array
  Üyelik tarihi
  31.07.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  41
  Mesajlar
  13.495
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  Ben de bu okulun 7 senelik bir öğrencisi olarak 1998 yılında mezun olmuştum. Geceye katılmaktan büyük keyif aldım. Pansiyonda geçirdiğim günler geldi aklıma. Slayt gösterisinde fotoğrafımı görünce çok heyecanlandım. Eski arkadaşlarımın çoğu oradaydı. Çoluk çocuğa karışanlar bile vardı aralarında.

  Değişmeyen birşey vardı ki, o da öğretmenlerimizdi. Hala isimlerimizi hatırlıyor ve hala aynı sıcaklığı sergiliyorlardı.

  Disipliniyle Fatih ALP hocama, Tarihi sevdiren Şemsettin ARPAS Hocama, Eşref Yontaş, Münir Benek hocama ve gecede bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Derneğimiz hayırlı olsun.
  "BİZİM YANIMIZA GELEN HİÇ KİMSE GELDİĞİ GİBİ AYRILMAMIŞTIR"
  Şeyh Muhammed Kazım KS

 3. #3
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart

  SİİRT İMAM HATİP LİSESİ MEZUNLARI BİR ARAYA GELDİLER


  Siirt İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği, Siirt İmam Hatip Lisesi Mezunlarını bir araya getirdi. 13 Haziran Cuma günü okulun bahçesinde yapılan yemekli tanışma toplantısı coşkulu geçti.

  İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Atalay'ın da katıldığı geceye kendileri de aynı okulun mezunları olan Okul Müdürü M. Fatih Alp ve yine anı okulun mezunları olup, okulda öğretmen olarak görev yapan bir çok öğretmenler de katıldılar.

  Kısa adı SİMYADER olan derneğin, geleceğe yönelik önemli projeleri olduğu ve daha geniş katılımlı etkinlikler düzenlemeyi plânladığı edinilen bilgiler arasında.  Ahmet ARITÜRK'ün Kaleminden

 4. #4
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart

  SİİRT İMAM HATİP LİSESİ 4. MEZUNLAR GECESİ

  Siirt İmam Hatip Lisesi tarafından 4. MEZUNİYET GECESİ etkinlikleri düzenlenecek. İmam Hatip muhtelif yıllarda ve dönemlerde Siirt İmam Hatip Lisesinden Mezun olmuş olanları bir araya getirmek, görüştürmek, tanıştırmak ve nostaljiler yaşatmak amacı güden mezuniyet gecesi etkinlikleri 12 Haziran 2009 Cuma günü İmam Hatip Lisesinin bahçesinde düzenlenecek.

  Etkinliklerin başlama saati 19:30 olarak açıklanmış bulunuyor.


 

Benzer Konular

 1. Siirt milletvekilleri, senatörleri ve kurucu meclis üyeleri
  By DeRBeDeR in forum SİİRT - GENEL BÖLÜM
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01.11.2011, 23:45
 2. Siirt in kültürü
  By RoHaN in forum SİİRT - GENEL BÖLÜM
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 12.06.2009, 11:24
 3. siirt'in tarihi
  By VoT56 in forum SİİRT - GENEL BÖLÜM
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 27.08.2007, 09:02
 4. Okuyup Şifaya Kavuşturduğu hadis-i şeriflerden Bazıları
  By CefA_CasH in forum İSLAMÎYET (GENEL)
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 07.01.2007, 22:51

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •