1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  [ !!! ] Array
  Üyelik tarihi
  01.01.2010
  Yer
  Siirt / Merkez
  Yaş
  29
  Mesajlar
  1.376
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Genç kızların tabutları el yapımı yazma ile süslendi

  GENÇ KIZLARIN TABUTLARI EL YAPIMI YAZMA İLE SÜSLENDİ
  Siirt'te dün gece Polis meslek yüksek okuluna eylem hazırlığında bulunan teröristler okulun istikametinde otomobilleri ile gitmekte olan ve veda yemeğine giden 6 kız arkadaşa yönelik düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden 4 genç kızın cenazesi defin edildi. Cenazeye İç İşler Bakanı İdris Naim Şahin katıldı.

  Saat 20:30 sıralarında Polis meslek yüksek okuluna eylem hazırlığında bulunan teröristler okulun istikametinde otomobilleri ile gitmekte olan ve veda yemeğine giden 6 kız arkadaşa yönelik düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden 4 genç kız için saat 09:30’da Şeyh Musa camisinde düzenlenen cenaze namazına İç işler bakanı idris Naim Şahir, Jandarma Genel Komutanlığı Lojistik Başkanı Mehmet Kemal Alataş, Siirt Valisi Musa Çolak, kamu kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze namazı ardından omuzlarda taşınan ve yaz yazmalı tülbentlerle süslü tabutlar Şeyh Musa mezarlığına getirilerek yan yana defnedildi.


  Cenazeye katılan İçişleri bakanı Şahin yaptığı konuşmada terörün gerçek yüzü yeni ortaya çıktığını belirterek “Ankara’daki terör saldırısı saat 11 sularına gerçekleşti, 6 masum insana yönelik düzenlenen saldırı ise Siirt’te 20.15 sularında gerçekleştirildi. Sayın Başbakanın Amerika'da bulunduğunu biliyoruz ve orda saat farkı itibariyle kendilerinin bilgisi oldu. Doğal olarak yaptıkları görüşmelerde gündemin önemli bir maddesi terörle mücadele iki ülke arası ortak bir değerlendirme yapmaktır. Örnek olarak en son yaşanan bu iki olayı aralarında değerlendirmiş oldular. Terörün gerçek yüzü yeni ortaya çıkıyor. Terör güya bu bölgedeki halk adına örgütlenmiş bir yapı olarak hep kendini takdim etti. Barış dedi, hak dedi, özgürlük dedi, kimlik dedi. Ama geldiğimiz noktada açıkça görüldü ki terör halk için değil. Halkı katleden bir yapıdır. Sınır tanımıyorlar, sınır tanımayan bir saldırıyı yürürlüğe koydular. Vur kaç yapıyorlar, bebek yaşlı çocuk genç kız demeden saldırı gerçekleştiriyor. Böyle bir yapıya sempati duymak insanlıkla bağdaşmaz. Bu ve benzer yapıları çökertmek için büyük bir gayret içindeyiz.” dedi.


  Gazetecilerin teröristlerin dış güçler tarafından desteği devam ediyor mu? sorusuna Bakan şahin desteğin İllegal yollardan yapıldığı bilindiğini belirterek “Bu yapıya dış devletler tarafından destek verildiğini direk söylemek yanlış olur. Terör a şeklinde evrensel olarak birbirini desteklemektedir. Bu yapılara neye hizmet ettiğini bilmeyen insanlardan da destek görüyor.” diye konuştu.


  Bakan Şahin genç kızların bir veda yemeğine giderken saldırıya uğradıklarını belirterek “Ailesi ve kardeşleri ile birlikte yemek yemek için hareket ediyorlar. Bir başka hedefin aracına benzetilerek saldırı gerçekleştirilmiş. Öldürülen terörist ise Siirt nüfusuna kayıtlı tescilli bir kan içici Erkek bir teröristtir. Akılla vicdanla bir ilişkisi yok. Millettin büyük bir kin ve nefreti var. Halk gereken tepkiyi gösterecektir. Sürekli duvara çarpıyorlar ve çakmaya devam edecektir.” şeklinde konuştu.


  Cenaze defin işlemleri ardından Bakan Şahin aileleri evlerinde ziyaret etmek üzere hareket etti.
 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •