1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart Siirt İl Yenilik Platformu Projesi TÜBİTAK´tan Onay Aldı

  Siirt’te DİKA, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve üniversite ortaklığında TÜBİTAK’a sunulan “İl Yenilik Platformu Projesi” destek almaya hak kazandı.  TÜBİTAK tarafından 2011 yılı birinci döneminde “Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Ağları ve Platformları Kurma Girişimi Projelerini Destekleme Programı “ kapsamında bilimsel değerlendirmeye alınması uygun bulunan projelerin değerlendirme süreci tamamlandı. Değerlendirme sürecine giren projelerden Siirt İl Yenilik Platformu Projesi, desteklenmeye hak kazanarak, başarılı bulunan 5 proje arasına girdi.

  TÜBİTAK tarafından desteklenen İl Yenilik Platformları Projelerinin amacı, illerimizin sahip olduğu ve onlara dünya çapında rekabet gücü sağlayabilecek değer ve birikimleri, araştırma ve geliştirme (AR-GE) ve/veya yenilik (inovasyon) ekseninde ekonomik ve sosyal faydaya dönüştürmek üzere yerel paydaşların bir araya gelerek ortak çalışmalar yürütmelerini sağlayan sürekli ve dinamik bir işbirliği zemini oluşturmaktır. Bu kapsamda Siirt ilinin rekabet edebilirliğini artırmak amacı ile ilde yenilik ekseninde geniş katılımlı bir platform oluşturulması temeli üzerine oturtulan proje, bilgilendirme toplantıları ile ilde yenilik algısının oluşmasının yanı sıra ildeki kurumların, odaların, birliklerin, işletmelerin, girişimcilerin çalıştaylar ve toplantılar ile ildeki sorunların, ihtiyaçların belirlenmesini, bunun sonucunda Siirt iline özgü İl Yenilik Stratejisinin oluşturulmasını sağlayacaktır. Oluşan strateji doğrultusunda hazırlanacak eylem planları ile ilde yapılacak iyileştirmeler öncelik ve önem gözetilerek belirlenecek ve belirlenen alanlarda etkili müdahalelerin yapılacağı pilot projeler hayata geçirilecektir.

  TÜBİTAK tarafından desteklenen ve ortaklarının Siirt Üniversitesi, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası, Siirt İl Özel İdaresi, Dicle Kalkınma Ajansı, Siirt Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Siirt İş Adamları Derneği'nin oluşturduğu projenin toplam bütçesi 430.817,00 TL olup bunun %50'lik kısmı TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.


 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •