1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart Bilişimde Genç Hareket Şimdi Siirt’te!

  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Habitat için Gençlik Derneği ve Cisco’nun ortaklığında gerçekleştirilen “Bilişimde Genç Hareket Projesi (BGH)” Siirt Gençlik Kültür Evi ve GAP İdaresi yerel işbirliğiyle artık Siirt’te!  Bilişimde Genç Hareket Projesi, gençleri bilişim ve ağ teknolojileri alanında eğitirken bir taraftan onları yarının dünyasına hazırlayarak, bilgi temelli toplumun ve ekonominin bir parçası haline getirirken, diğer taraftan da gönüllülük ilkesi ile toplumsal bilinç kazanmalarını sağlamayı amaçlayan bir sosyal sorumluluk projesidir. Bunu yaparken de Cisco’nun, dünyanın 162 ülkesinde kullanılan, ağ teknolojileri konusunda geçerli ve güncel bilgi sağlayan Networking Akademisi Programı’nı kullanmaktadır. Eğitim sadece bilgisayar okur-yazarlığının ötesinde, bir meslek edindirmeyi amaçlar ve bunun için uygulamalı bir müfredat sunar.  Proje kapsamında 16-26 yaş arasındaki gençler, Cisco Networking Akademisi Eğitmeni olacak şekilde eğitim alırlar. Daha sonra bu gençler aldıkları eğitimleri kendi bölgelerindeki ekonomik imkanı olmayan gençlere verirler. Gönüllü eğitmen gençler hem kendi bilgilerini geliştirirler, hem de akranlarının ve yaşadıkları bölgenin gelişmesine katkıda bulunmuş olurlar.
  Üniversiteler, belediyeler, valilikler, sivil toplum örgütleri ve daha birçok kurum ve kuruluşla yerel ortaklıklar kuran Bilişimde Genç Hareket gençleri yönetişim faaliyetlerine katılma konusunda da teşvik eder.  2006 yılında başlayan Proje dahilinde bugüne kadar 23 ilde 1.600’e yakın genç eğitim görmüştür. BGH’ın başarısı ülke sınırlarını aşmış ve Azerbaycan’da da hayata geçmiştir. Ayrıca uluslar arası olarak da takdir edilen BGH yakında diğer ülkelerde de uygulamaya geçecektir.

  Bilişimde genç Hareket Projesi kapsamında 3-11 Şubat tarihleri arasında Siirt Gençlik Kültür Evi ve GAP İdaresi’nin katkılarıyla Siirt’te bölgesel bir eğitim gerçekleştirilecektir. Eğitime katılacak gençler sadece Siirt’ten değil, çevre illerden; Şırnak, Gaziantep, Kilis, Mardin, batman, Adıyaman, Hakkâri, Diyarbakır gelecek genç bilişimcilerden oluşacaktır. Eğitim sonunda sertifika alacak gençler, gönüllü olarak bu eğitimleri yaygınlaştırarak aynı zamanda ülkemizin bilişim alanındaki kalkınmasına katkı sağlamış olacaktır.

  Daha fazla bilgi için: bilisimdegenchareket.com

  http://img15.imageshack.us/img15/3113/50214355.jpg


 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •