3. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123
27 sonuçtan 21 ile 27 arası
 1. #21
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart


  gapgenç

 2. #22
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart

  Herkese Merhaba 13-15 Ocak 2012 tarihinde düzenlenen Gapgenç Festival 1. Düzenleme Komitesi 33 kurulusun katılımı ile Siirt Gençlik ve Kültür Evinde düzenlenmiştir.

  Toplantı kapsamında 1. gün Siirt vali yardımcısı sayın Gürbüz SALTAŞ başkanlığında 11 Resmi Kurum (İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ,İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ,SİİRT TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI,KIZILAY BAŞKANLIĞI,AFET KOORDİNASYON MÜDÜRLÜĞÜ,MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ,SİİRT ÜNİVERSİTE, İL ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERLİĞİ,GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ,TEDAŞ,EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ) Temsilcileri ile valilik toplantı salonunda bir araya gelinerek kurumların festivale sunacağı katkılar ele alınmış ve tüm kurumların desteği alınmıştır.

  Daha sonraki sürecte düzenleme komitesi üyesi 33 kuruluş temsilcileri 2 gün boyunca festivalin teması ve yol haritası üzerinde atölye çalışmaları yapılmıştır. Bu toplantılara da Siirt Milletvekilleri Sayın Osman ÖREN, Sayın Afif DEMİRKIRAN İle Siirt Valisi Sayın Musa ÇOLAK iştirak ederek festivale tam destek verdiklerini belirtmişlerdir. Toplantı raporu önümüzdeki günlerde düzenleme komitesindeki kuruluş temsilcileri ile paylaşılacaktır.

  Gapgenç Festival 1. Düzenleme Komitesi Toplantısı Basında da Buyuk İlgi Gordu Aşşağıda Linkleri Tıklayarak Bu Haberlere Ulaşabilirsiniz.  Siirtte.Net Siirt Haber Sitesi - GAPGENÇ Siirt’te Düzenleme Komitesi ve Kurumlar Toplantısı Gerçekleştirildi…

  GAPGENÇ Siirt’te « Siirttakip.Com – Yerel Haberler, Güncel Haberler, Son Dakika Haberleri

  Siirtte.Net Siirt Haber Sitesi - GAPGENÇLİK FESTİVALİ MAYIS AYINDA SİİRT'TE YAPILACAK

  SİİRT GAP GENÇLİĞİNE HAZIRLANIYOR | Güncel | Kanal 56 - kanal56.net | Siirt'in Gözü Kulağı

  GapGenç Festivali Bu Yıl Siirt’te - SİİRTLİLER.NET

  Siirt Valiliği

  Siirt Gap Genç Festivali'ne hazırlanıyor - Mynet Yurt Haber

  HABER: "GAPGenç" Festivali Bu Yıl Siirt'te haberi

  GAPGençlik Festivali Siirt'te yapılacak, Star Gazetesi

  Gap Genç Festivali Bu Yıl Siirt'te Yapılacak

  GAPgençlik Festivali Siirt'te Yapılacak

  GAP Gençlik Festivali Mayıs'da Başlıyor - 16 Ocak 2012, Pazartesi

  Siirt Haber Ajansı (www.siirtajans.com) [ Gençler Siirt'te buluşacak ]

  Gapgençlik Festivali Siirt'te Yapılacak haberi

  HABER: Gap Genç Festivali Bu Yıl Siirt'te Yapılacak haberi

  "GAPGenç" Festivali Bu Yıl Siirt'te

  “GAPGenç Festivali” Siirt’te

  Festival düzenleme komitesi toplantısına katılan Çolak, daha önce Mardin, Batman ve Gaziantep illerinde yapılan festivalin bu sene Siirt'e gerçekleştirileceğini belirterek, çok renkli, çok dilli ve çok kültürl, Siirt Valisi Musa Çolak, GAPGenç Festiv

  GAPGençlik Festivali Siirt'te yapılacak

  "GAPGenç" Festivali Bu Yıl Siirt'te - festivalturk.com.tr

  Gapgençlik Festivali Siirt'te Yapılacak

  GAPGençlik Festivali Siirt'te yapılacak - SkyTurk.net

  GAPGençlik Festivali Siirt'te yapılacak haberi | Haber Aktüel - Son Sürat Haber, haber, haberler

  GAPGençlik Festivali Siirt'te yapılacak - SİİRT - Bugün Yaşam

  http://www.megachat.gen.tr/sayfa/gap...tte-yapilacak/

  HABER: GAPGençlik Festivali Siirt'te yapılacak - SİİRT Haberleri

  Haber Türkiye - GAPGençlik Festivali Siirt'te yapılacak - Türkiye'nin Kalbi Burada Atıyor - www.ht.com.tr Güncel Haber Sitesi

  HABER: Gapgençlik Festivali Siirt'te yapılacak | ..:iyarbakır Olay::..

  http://h-systems.net/yasam/gap-gencl...yapilacak.html

  GAP Gençlik Festivali Siirt'te Yapılacak - En Son Haberler - Son Dakika Haberleri - Günlük Haber - Haberde Son Dakika

  Festival düzenleme komitesi toplantısına katılan... - *İstanbul Şehir Rehberi - FriendFeed

  GAP Gençlik Festivali Siirt'te yapılacak - Milli Gazete

  GAP Gençlik Festivali Siirt’te Yapılacak | Güncel Haberler - Son Dakika Haber

  Haber - GAPGençlik Festivali Siirt'te yapılacak haberi

  Başbakanlık Basın - Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü

  GAPgençlik Festivali Siirt’te Yapılacak. | Siirt Gündem

  GAPGençlik Festivali Siirt'te yapılacak


 3. #23
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart


  Gapgenç Festivali için yaptığım bazı logo çalışmaları


  En çok beğenilen gapgenç logosu


  basit bir gapgenç festival logosu


  Siirt gapgenç festival logosu budur işte.

 4. #24
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart

  GAPGENÇ FESTİVAL BU YIL ‘KÜRESEL VATANDAŞLIK’ TEMASIYLA SİİRT'TE

  GAPGENÇ FESTİVAL'DE YER ALMAK İÇİN APAÇIK ÇAĞRI!  Gapgenç Festival bu yıl 04-07 Mayıs tarihlerinde Siirt’te gerçekleşecek. Uluslararası katılıma da açık olan festivalde etkinlik düzenlemek isteyen gençler ve gençlik kuruluşları için başvurular başlamıştır.

  Bu yıl "Küresel Vatandaşlık" teması ile Siirt’e gerçekleşecek olan Gapgenç Festival'de Atölye düzenlemek, Gençlik Kuruluşları Fuarı'na katılmak veya Kültür-Sanat Etkinliği düzenlemek için 15 Mart 2012 tarihine kadar başvuru yapmanız gerekiyor.
  İlk yıl çıktığı yolculukta Mardin'de 'Değişim için paylaşım' derken, Batman'da 'Kültürel Yüzler’imizle bir araya gelirken, Gaziantep'te 'Gönüllülük' bilinciyle hareket ederken amaç ortaktı…

  Sivil Toplum alanında, Gençlik çalışmaları alanında, Kamu alanında yaptığımız çalışmaları yeni insanlarla paylaşmak, Dünya'nın farklı coğrafyalarından, Ülkelerinden, Şehirlerinden gençlerle bir araya gelmek, Ben, Sen, O, demeden Biz'e ait olan Kültürel değerleri paylaşmak.
  Gönüllülük duygusuyla, Çıkar gözetmeksizin yaptıkları çalışmaları yeni isimlere aktarmak ve farkındalık sahibi gençlerin sayısını arttırmak. Bu yıl 4. defa çıktığımız yolculukta; Geçmişten gelen tecrübeleriyle, Geçmişten bugüne paylaşımlarıyla ve Dünya'nın dört bir yanındaki akranlarıyla kurmuş oldukları arkadaşlıklarıyla, Her yıl bir araya gelmek için sabırsızlandıkları Festival için, Tema ne olmalı? Sorusunu günlerce düşünüldü ve tartışıldı. Onlar bu festivali eğlenmek için yapıyordu. Ama bu bir eğlenme festivali değildi, GAPGENÇ misyonu olan Gençler'de farkındalık oluşturmayı amaçlayan, Gençlerin farklılıkların ortak noktasında buluştukları, Öğrenirken öğrettikleri, Dayanışma içersinde çalıştıkları, Ön yargılarını festival alanının dışında bıraktıkları bir ortak çalışma kültürüydü.
  Ve festivalde gençler bir araya geldiklerinde Aynı dili konuşmasalar da, Birbirlerini anlamasalar da aynı müzikte dans edip, Hiç anlamadıkları şarkılar da halaylar çekebiliyorlar.

  Gençler Atölyeler de ilgi alanlarına göre kendilerini geliştirebiliyor.

  Paneller de farklı düşünmeye teşvik eden isimlerle bir araya gelebiliyorlar.

  Kamp alanında hiç tanımadıkları insanlarla birlikte aynı amaç için çadırlar kurup, günün yorgunluğunu hava karardığında yanan ateşin etrafında şarkılar söyleyerek atabiliyorlar.

  Düzenleme Komitesi adına Gap Bölge Kalkınma İdaresi Gençlik Evleri Sorumlusu Ahmet Katıksız yaptığı yazılı Açıklama; 'Biz, Küresel Vatandaşlık kavramının anlamına uygun çalışmalar yaparken, Festivalin gelişim aşamalarını düşündüğümüzde, Ülkemizin Ve Dünya'nın gündemine baktığımız da; Ülkemizin güzel şehirlerinden biri olan Van'da yaşanan depremin ardından, Dünya Vatandaşlarının hiç tanımadıkları, Belki de ilk defa depremle adını duydukları Van'da yaşayan insanların yanında olmaları, Hiç tanımadığı Vanlılar için binlerce kilometre kat edip Japonya'dan yola çıkan, Ve, Van'da yaşanan artçı depremlerden birinin ardından hayata veda eden; Atsushi Miyazaki'nin göstermiş olduğu çaba, Bizim Küresel Vatandaşlık kavramının etrafında birleşmemizi sağladı. Ve bu yıl Küresel Vatandaşlık diyerek bir araya geliyoruz. Bizler GAPGENÇ'in bu süreç içinde yer alan herkese ait bir bebek olarak 2009 yılında doğduğunu kabul ediyoruz. Bu bebeğin sahibi; GAP İdaresi, Gençlik Evleri, Düzenleme komitesinde yer alanlar, Gönüllüler, Katılımcılar, STK fuarında yer alanlar, Atölye düzenleyenler, Sahne alan sanatçılar, Kendini GAPGENÇ'in içinde hisseden herkes...
  Bebeğimiz bu yıl 4. Yaşında. Ve şimdi yeniden yola çıkmak için heyecanlanma vakti, 4-7 Mayıs'ta Siirt'te buluşup, Yeniden bir ortak çalışma kültürü sergileyeceğiz. Gençler, farklılıkların gök kuşağı gibi ahengini yeniden oluşturacak. Gençlerin katılımı ve birlikte çalışma kültürünün geliştirilmesi temeline dayanan GAPGENÇ Festival bu yıl da binlerce gencin birlikte çalışmasıyla gerçekleşecek. Ve gençliğin sesi bu yıl Siirt'ten yükselecek'
  dedi.

  Etkinlik, Atölye ve Fuar alanı için başvurular başladı... Detaylı bilgi için; 2012 Siirt Gapgenç Festivali


 5. #25
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart

  Merhaba Arkadaşlar, Siirt Gapgenç Festivalinde gönüllü çalışmak isteyen yereldeki gönüllüler Hemen Başvurun.

  https://docs.google.com/spreadsheet/...LTB1bk9IM0E6MQ

 6. #26
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart


 7. #27
  Teğmen Array
  Üyelik tarihi
  15.09.2005
  Yer
  Siirt
  Yaş
  36
  Mesajlar
  17.668
  Tecrübe Puanı
  375

  Standart

  SİİRT´TE, GAPGENÇ FESTİVALİ´NİN TANITIM TOPLANTISI YAPILDI  04-07 Mayıs 2012 tarihlerinde Siirt’ te düzenlenecek olan “Uluslararası GAP Gençlik Festivali” tanıtım toplantısı, Siirt Polis evinde yapıldı.

  Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gap Gençlik Festivali, 4-7 Mayıs tarihlleri arasında Siirt ilinde gerçekleştirilecek. Gençlerin, gençlik çalışanlarının ve yurt içi ve yurtdışı gençlik kuruluşlarının bir araya geleceği, Gap Gençlik Festivalinin bu yılki teması “Küresel Vatandaşlık” olduğu bildirildi.

  Siirt Polis evinde, Siirt Valisi Musa Çolak’ ın başkanlığında düzenlenen tanıtım ve bilgilendirme toplantısına, Vali Yardımcısı Gürbüz Saltaş, İl Emniyet Müdürü Recep Güven, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Gençlik Evleri Sorumlusu Ahmet Katıksız, Siirt Gençlik ve Kültürevi İl sorumlusu İdris Tan, Gap gençlik festivali düzenleme kurulu üyeleri, kamu kurumları müdürleri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve ülkemizin değişik illerinden gelen gönüllü gençler katıldı.

  Uluslararası katılımada açık olan Festivalde, Konserler, paneller, Atölyeler,Kültürve sanat etkinlikleri,Gençlik kuruluşları fuarı, Sergiler, Ağaç dikimi, sokak aktiviteleri ve daha birçok kültürel vesanatsal etkinlikler düzenlenecek.

  Gap Genç Festivali’ ni, kültür ve medeniyet kenti Siirt ilimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Vali Çolak, "Bölgesel, ulusal ve uluslararası boyutta, Festivale katılacak gençler arasında diyalog, hoşgörürü, dayanışma ve kaynaşmanın sağlanacağını belirterek, gençlere yeni bir bakış açısı kazandırılmakla birlikte,gençlerimiz arasında yaratılacak, iletişim, bilgi, işbirliği, sosyal etkileşim ile, gençlerimizde farkındalık ve gelişim yaratılması sağlanacaktır. Gap Genç Festivalini bu kapsamda değerlendiriyor ve destekliyoruz. SODES kapsamında hazırladığımız proje ile, Gap Bölge Kalkınma idaresi ile birlikte bu festivali gerçekleştireceğiz.” dedi.

  Festivalde farklı kültürlere sahip gençleri bir araya getirerek, Siirt'te buluşturmayı hedeflediklerini belirten Vali Çolak,“Festivale, Yurt içi ve yurt dışından 1500’ü aşkın gençin ilimize geleceğini tahmin ediyoruz.“Küresel Vatandaşlık” teması ile kültürlerin kaynaşmasını ve insanlar arasında barış, kardeşlik, dostluk, ve işbirliği gibi temel insani değerlerin gelişmesine büyük katkı sunacağına vurgu yapan Vali Çolak, bu nedenle, bu festivali önemsiyor ve Valilik olarak iyi bir şekilde organize edilmesi içinde gereken her türlü desteğin verileceğini belirtmek istiyorum. Bu yıl ilimizde dördüncüsü düzenlenecek olan Festivale, Avrupa Birliğinden sorumlu Devlet Bakanımız, Sayın Egemen Bağış ile Kalkınma Bakanımız sayın Cevdet Yılmaz teşrif edeceklerdir.İki değerli bakanımızı Siirt’ te ağırlamaktan büyük onur duyacağımızı belirtmek istiyorum. ilimizde yapılan yatırımlarda bizlere her zaman destek olan, Sayın Kalkınma bakanımız ,Cevdet Yılmaz beye, Gap Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına teşekkür ediyorum. Gap gençlik festival düzenleme kuruluna da çalışmalarında başarılar dilerim." diye konuştu.

  “Düzenleme Komitesi”nin yapmış olduğu hazırlık çalışmaları ile ilgili bilgiler veren, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Gençlik Evleri Sorumlusu Ahmet Katıksız ise, Gap bölgemizdeki dokuz ilimizin Gap Gençlik kültür evleri ile birlikte, toplam 35 kişilik bir komitenin oluştırulduğunu, çalışmaların hızla, belirlenen yol haritası doğrultusunda, yerel dinamiklarin de desteğini alarak yürüttüklerini belirterek, daha çok gencin yaşamlarını değiştirilmesi ve farkındalık yaratılması, gençlerin katılımı ve birlikte çalışma kültürünün geliştirilmesi temeline dayanan, Gapgenç Festivalinde, binlerce genci Siirt'te buluşturacaklarını ifade ederek, festival sonunda,sonuç bildirgesi yayınlayacaklarını ve bunu kamuoyuna paylaşacaklarını” söyledi.

  Siirt Gençlik ve Kültürevi İl Sorumlusu İdris Tan da, gençleri ve gençlik alanında çalışan insanları, bu yıl Siirt'te bir araya getireceklerini belirterek, destek sağlayan Vali Musa Çolak ve diğer yetkililere teşekkür etti.

  GAPGENÇ Festivali gençlerin katılımı, iletişim kurmasını ve gençler arasında hoşgörü bilincinin geliştirilmesi temeline dayanıyor. Festival daha fazla gence ulaşmak, onlara sivil toplum bilincini aşılamak, aktif bir birey olmalarını teşvik etmek, Dünya’nın farklı ülkelerden gençleri bir araya getirmek ve bu yolla kültürel etkileşimleri artırmak, gençlerin ürettiklerini paylaşacak platformlar yaratmayı amaçlıyor.

  Yurt içi ve yurt dışndan toplam, 1500 genç festival için Siirt’ te gelecektir. Akut başkanı Nasuh Mahruki tarafından “ Deprem konulu” bir resim sergisi açılacak, Ankara’ dan festival treni yola çıkacak ve güzergahtaki duraklardan 250 genci olarak, Siirt’ te getirecektir. Gençlerin konaklması için de 1500 kişilik bir çadır kent kurulacaktır.

  Bu yıl ki temanın “Küresel Vatandaşlık" olarak belirlenen festivalde, Moderatörlüğünü Gap Gençlik Kültür Evleri sorumlusu ve Festival koordinatörü Ahmet Katıksız’ın yöneteceği panale, Gazeteci yazar Mehmet Altan ve Şahin Alpay katılacaklardır.

  Emre Aydın, Şevval Sam, Pinhani, Karmeta, Güneşe Doğru ve Letonya ‘ dan Triana Park, gibi sanatçıların yanı sıra, Nasuh Mahruki, Mehmet Altan ve Şahin Alpay gibi yazarlar katılacak. 

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •